Lamborghini przygotuje na przyszły rok wyjątkowy model

Tajemniczy model szykowany na przyszły rok ma być ogromną niespodzianką dla fanów i klientów marki. Sercem tego auta będzie silnik V12.

Lamborghini Huracan Spyder

W przyszłym roku Lamborghini będzie obchodzić setne urodziny założyciela marki. Ferruccio Lamborghini urodził się 28 kwietnia 1916 roku. Włosi z Sant'Agata wypuszczą na rynek specjalny model, aby uczcić to wydarzenie.

Maurizio Reggani z Lamborghini zapowiedział we Frankfurcie, gdzie firma Lamborghini pokazuje model Huracan Spyder, że w przyszłym roku pojawi się model, który będzie bardzo drogi z mocno ograniczoną liczbą wyprodukowanych egzemplarzy. Mowa jest o ok. 20 sztukach. I co najciekawsze, bazą do stworzenia tego auta będzie model Huracan.

Przepis wydaje się być szalony. Włosi przeszczepią silnik z Lamborghini Aventador i zamontują go w Huracanie. Mało tego, jednostka zostanie podkręcona do ok. 770 KM. To ma dać pierwszą setkę w czasie 2,8 sekundy i maksymalną prędkość 346 km/h. Oczywiście moc trafi na wszystkie koła. To jednak na razie niepotwierdzone informacje, tak jak i nazwa modelu - Centenario LP 770-4.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA