Lamborghini z bagażnikiem na narty

Lamborghini Galardo LP560
Lamborghini Galardo LP560

Jon Olson - 29-letni, szwedzki narciarz wymyślił sobie, że będzie zabierał swoje Lamborghini na wszystkie zimowe wyprawy na stok. Aktualnie jeździ Gallardo LP560, które kupił sobie w tzw. międzyczasie, oczekując na dostawę docelowego Aventadora. Wcześniej natomiast jeździł Murcielago LP670 Superveloce, które sprzedał z myślą o zakupie auta na które właśnie czeka.

REKLAMA

Swój tymczasowy samochód zastępczy odpowiednio przygotował na zimowe eskapady. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o montaż zimowych opon - Olson znalazł firmę, która przygotowała dla jego Lambo odpowiedni boks dachowy, który będzie nadawał się do przewożenia nart z prędkością do 255 km/h. Do tego wymienił przedni zderzak, kazał okleić całe auto i voila - już może zadawać szyku w najmodniejszych narciarskich kurortach.

Z dziennikarskiej skrupulatności dodamy, że nie jest to pierwszy tego typu projekt przygotowany z myślą o miłośnikach supersamochodów. W marcu w Genewie Koenigsegg pokazał model Agera R, również ozdobiony bagażnikiem dachowym. I to takim, z którym można jeździć jeszcze szybciej niż wspomnianym Lamborghini.

Zobacz także:
REKLAMA