Łamiesz przepisy? Policja konfiskuje auto

Na ulicach Dubaju nietrudno spotkać supersamochód. Jednak właściciele tych aut muszą uważać z mocniejszym wciśnięciem gazu. Policja surowo karze piratów drogowych.

W Dubaju nawet funkcjonariusze policji przemieszczają się przy pomocy supersamochodów takich jak Bugatti Veyron czy Porsche 918 Spyder. To co dopiero zwykli obywatele. Mimo tego mieszkańcy muszą się mieć na baczności z mocniejszym wciskaniem gazu w superszybkich samochodach.

REKLAMA

Kilka dni temu tamtejszy oddział policji poinformował o skonfiskowaniu 81 egzemplarzy samochodów z powodu rażącego łamania przepisów ruchu drogowego. W większości były to auta należące do młodych kierowców, którzy wieczorem organizowali nielegalne wyścigi po ulicach miasta. Niektórzy z nich zostały przyłapani za jazdę z prędkością 300 km/h. Niektórzy z nich robili to po zmroku bez świateł, żeby nie wzbudzać zainteresowania policji. Co odważniejsi poruszali się bez tablic rejestracyjnych, w razie gdyby ktoś robił zdjęcia.

Zatrzymane samochody zostały skonfiskowane i trafiły na policyjny parking. Każdy z kierowców musi teraz wpłacić mandat w wysokości 27 tys. dolarów żeby móc odebrać samochód lub 13,6 tys. dolarów w przypadku motocykla.

Te kwoty robią wrażenie, ale chyba tylko na nas. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że właściciel supersamochodu, który rozpędza się do 300 km/h będzie miał jakikolwiek problem z zapłaceniem pięciocyfrowej kwoty na mandacie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA