Lancia Delta – tyle zapłacisz

Lancia Delta

 

Lancia w koncernie Fiata odpowiada za luksus i elegancję. Ale Włosi ostatnio nie mają dobrej passy. Sprzedaż aut tej marki oparta jest jedynie na dwóch modelach - Y oraz Musa. Na całej linii z konkurencją niemiecką przegrywa zaś Thesis, czyli najbardziej luksusowe i najdroższe auto Lancii.

Nowa Delta ma sprawić, że słupki ze sprzedażą Lancii ruszą w końcu do góry. Auto, mierzące 4,5 metra długości, 1,8 metra szerokości i niemal 1,5 metra wysokości pod względem wymiarów wnętrza swobodnie może konkurować z pojazdami klasy średniej.

Także ceną, która na polskim rynku rozpoczyna się od 69 900 zł za auto wyposażone w 1,4-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 120 koni mechanicznych. Za 1,6-litrowego turbodiesla o tej samej mocy przyjdzie nam zapłacić 77 990 zł.

Szybsza i mocniejsza Delta z 1,4-litrową jednostką o mocy 150 koni mechanicznych wyceniona jest na 84 990 zł. 165-konny, dwulitrowy turbodiesel to wydatek już rzędu 98 990 zł. Na szczycie oferty widnieje 190-konny 1,9-litrowy, podwójnie doładowany silnik wysokoprężny. Cena - 115 990 zł.

Wszystkie auta posiadają 6-biegowe skrzynie biegów, do wyboru jest 12 kolorów nadwozia, 10 dwukolorowych wersji Bi-colore, 4 rodzaje tapicerki, 3 różne kolory wnętrza oraz 5 typów felg aluminiowych.

Wyposażenie seryjne najtańszej wersji Argenta obejmuje m.in. 6 poduszek powietrznych, klimatyzację manualną, układ DSC, radio CD z MP3 ze sterowaniem z koła kierownicy, elektrycznie sterowane podgrzewane lusterka, czy światła przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów.

Więcej informacji na stronie internetowej www.lancia.pl .

Źródło: Lancia

Zobacz także:
REKLAMA