Lancia w Genewie

Lancia
Lancia Ypsilon

Owocem połączenia sił włoskiej marki z amerykańskim Chryslerem są nowe modele prezentowane po raz pierwszy na świecie podczas Międzynarodowego Salonu Genewskiego: Ypsilon, Thema, Flavia Concept, Flavia Cabrio Concept, Grand Voyager i Delta.

W Genewie zaprezentowane będą trzy egzemplarze nowej Lancii Ypsilon. Publiczność będzie mogła podziwiać wersję 1.3 Multijet 95 KM bicolore (w dwóch kolorach jasnoszary i ciemnoszary) z siedzeniami pokrytymi tkaniną Castiglio®; model 0.9 TwinAir 85 KM z automatyczną skrzynią biegów DFN, wyróżniający się białym nadwoziem pokrytym potrójną warstwą lakieru i brązową skórzaną tapicerką. Ostatnia wersja to 0.9 TwinAir 85 KM w opalizującej czerni.

W Genewie zobaczymy też Lancię Thema, czyli Chryslera 300 na Europę. Wiadomo już, że obok amerykańskiego silnika o pojemności 3.6 litra (292 KM) do jej napędu może posłużyć włoski turbodiesel 3.0 V6 o mocy 190 KM i 224 KM. Nowa Lancia Thema wejdzie do sprzedaży we wszystkich europejskich salonach w październiku.

Swoje miejsce będzie mieć Erwnież nowa Lancia Grand Voyager - wynalazek Chryslera, który w Europie ma być następcą Lancii Phedra. Na stoisku znajduje się model w wersji wyposażenia Platinum, wyposażony w silnik 3.6 litra 193 KM Euro5.

Na stoisku Lancii stanie jeszcze Lancia Flavia Concept - sedan i kabriolet segmentu D - odpowiednik Chryslera 200 na europejskim rynku.

Ostatnim z prezentowanych modeli będzie odświeżona Delta - z nową kratką chłodnicy, nową ofertą wyposażenia i silników (w tym nowym silnikiem 1.6 Multijet 105 KM Euro 5).

Zobacz także:
REKLAMA