Land Rover Defender - Odkrywaj świat z Defenderem

Najnowsze wcielenie Land Rovera Defendera zbudowane jest z myślą o ludziach z ciekawą osobowością, którzy nie ustają w poznawaniu świata

Land Rover Defender materiały prasowe
Land Rover Defender
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 241 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przez siedem dekad Defender zdążył zaskarbić sobie sympatię i zaufanie nie tylko globtroterów czy agencji humanitarnych, ale również żądnych przygód i ciekawych świata mieszkańców miast. Najnowsze wcielenie Land Rovera Defendera pozwala zwiedzać najdalsze zakątki Ziemi, ale wcale nie wymaga już takiego fizycznego poświęcenia jak dawniej. Stylowy wygląd nawiązujący do kultowego poprzednika, komfortowe i przestronne wnętrze oraz możliwości terenowe powodują, że Defender równie dobrze wygląda pod Operą Wiedeńską, co na safari w Namibii. Zaprojektowany tak, aby sprostać najbardziej ekstremalnym szlakom na Ziemi, jest uosobieniem siły i determinacji w pokonywaniu tego, co najtrudniejsze. Nie dziwi zatem fakt, że Przemysław Kossakowski, podróżnik i dziennikarz z niezaspokojoną ciekawością świata i ludzi wybrał Land Rovera Defendera, by wyrazić swoją osobowość, przekraczać granice i dokonywać kolejnych odkryć.

Pełna charakteru i niezmiennie rozpoznawalna sylwetka jednego z najsłynniejszych samochodów świata kryje komfortowe i klimatyczne wnętrze. Surowe akcenty wyposażenia oraz stylizacji przypominają o rodowodzie Defendera. Tapicerka drzwi przyozdobiona jest aluminiowymi śrubami, a na masce oraz podłodze kabiny i bagażnika pojawiła się plastikowa wykładzina, nawiązująca formą do ryflowanej blachy. Dzięki niej możesz łatwiej oczyścić wnętrze po błotnych kąpielach i nie masz oporów by wrzucić downhillowy rower do bagażnika. Poza surowymi akcentami mamy do dyspozycji wyposażenie, jakie oferują luksusowe SUV-y.
Defender redefiniuje założenia samochodu terenowego. Wciąż imponuje zdolnością poruszania się w poza asfaltem, ale jednocześnie przestronne i komfortowe wnętrze sprawia, że świetnie spisuje się w roli stylowego i wszechstronnego SUV-a. Może zabrać na pokład aż 900 kg, a sam dach udźwignie 168 kg bagażu. Jest w stanie pociągnąć przyczepę o masie 3500 kg, więc przetransportujesz na pokaz swojego rasowego konia lub motorówkę nad brzeg ulubionego jeziora. Krótkie zwisy, opcjonalne pneumatyczne zawieszenie zapewniające potężny prześwit (29 cm) oraz solidny napęd 4x4 wspomagany przez elektroniczny system Terrain Response 2 pozwalają nie tylko ekspertom, ale również nowicjuszom zapuścić się w trudny teren bez względu na warunki pogodowe. W eksplorowaniu niedostępnych miejsc pomocna jest funkcja ClearSight Ground View, która umożliwia obserwowanie na centralnym monitorze obszaru zwykle zasłoniętego przez maskę samochodu, znajdującego się tuż przed jego kołami. Przydatne jest również elektroniczne lusterko przekazujące obraz z kamery umieszczonej na dachu, dzięki któremu łatwiej zachować widoczność do tyłu, nawet jeśli bagaże zasłaniają tylną szybę. Przestronne wnętrze pozwala przecież dzielić się przygodami z całą rodziną, ponieważ na pokład Defendera można zabrać nawet 7 osób.
Defender bazuje na lekkiej, aluminiowej karoserii, która okazuje się najsztywniejszą konstrukcją, jaką Land Roverowi udało się do tej pory stworzyć. Jest trzy razy sztywniejsza od nadwozia osadzonego na ramie i stanowi bazę dla niezależnego, komfortowego zawieszenia pneumatycznego oraz zelektryfikowanych napędów. Podczas morderczych testów nowe Defendery przejechały miliony kilometrów i sprawdziły się w 50-stopniowych upałach na pustyniach, 40-stopniowych arktycznych mrozach oraz dotarły do miejsc położonych ponad 3 tys. metrów nad poziomem morza w Górach Skalistych stanu Kolorado. Nic dziwnego, że Przemysław Kossakowski, człowiek, który postawił sobie za cel docierać tam, gdzie inni nie potrafią, dobrze czuje się za kierownicą Defendera.

W przypadku samochodów, w których naturze jest zdolność poznawania świata, ogromne znaczenie ma niezawodny i zaawansowany system nawigacyjno-rozrywkowy. Defender oferuje wysokiej jakości ekran centralny z systemem Pivi Pro, który współpracuje z dwiema kartami SIM. Dzięki temu system zachowuje łączność, nawet jeśli samochód znajduje się na granicy zasięgu BTS-ów. Poza tym możliwa jest zdalna aktualizacja systemu przy równoczesnym korzystaniu z multimediów.
Pneumatyczne zawieszenie w połączeniu ze skutecznym napędem 4x4 z aktywną blokadą tylnego mechanizmu różnicowego pozwala radzić sobie zarówno na grząskim pustynnym piasku, jak i na kole podbiegunowym. Defenderowi niestraszne jest nawet zanurzenie na głębokość 90 cm. Konfigurując listę napędów, Land Rover kierował się również zasadą niestawiania granic. Możesz perfekcyjnie dopasować silnik do własnych potrzeb. W ofercie znajdziesz wspomagane silnikami elektrycznymi konstrukcje mild-hybrid (włącznie ze świetnie spisującymi się w Defenderze 3-litrowymi dieslami), hybrydę plug-in o mocy 404 KM oraz prestiżowe V8 o pojemności 5 litrów (525 KM). Dostępne są wersje krótkie (90) i długie (110) oraz 170 indywidualnych akcesoriów. Dzięki nim i bogatej konfiguracji możesz stworzyć Defendera skrojonego na miarę, który świetnie odzwierciedla twój charakter.
Są ludzie o niebanalnej osobowości, którzy chyba nigdy nie zaspokoją ciekawości świata. Są takie samochody, które świetnie nadają się do przekraczania kolejnych granic. Kiedy wsiądziesz za kierownicę Land Rovera Defendera, masz ochotę pojechać na koniec świata.

Razem z Przemysławem Kossakowskim, Land Rover przygotował cykl Extraordinary Locations. To seria pięciu filmów prezentujących wyjątkowe podróże dziennikarza z dala od miejskiego zgiełku. Podczas programów, ambasador opowiada inspirujące historie o swoim doświadczeniu i życiu pełnym wyzwań, w którym musi czasem oderwać się od rzeczywistości.
https://www.landrover.pl/p-kossakowski.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA