[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Land Rover Defender Works V8 wyprzedany

Zaledwie miesiąc temu Land Rover wprowadził specjalną, najmocniejszą w historii edycję Defender Works V8, a już wszystkie egzemplarze zostały sprzedane.

Land Rover Defender Works V8 Land Rover Defender Works V8

W styczniu tego roku Land Rover zaskoczył wszystkich wznowieniem produkcji Defendera i prezentacją pożegnalnej, limitowanej do 150 egzemplarzy wersji Works V8, pod maską której pracuje mocny silnik V8. Auto powstało dla uczczenia 70-lecia brytyjskiej marki.

Ile kosztował Land Rover Defender Works V8? Bazowa cena ustalona została na poziomie 150 tys. funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę przekraczającą 700 tys. złotych. Całkiem sporo, jak za leciwą konstrukcję, ale zważywszy na limitowany charakter tej wersji oraz kult, jaki stoi za Defenderem, cena jest zrozumiała. Zwłaszcza że chętnych do wyłożenia tej sumy nie zabrakło.

REKLAMA

REKLAMA

Land Rover Defender Works V8 Land Rover Defender Works V8

Land Rover Defender Works V8 oddaje hołd pierwszym modelom serii III z silnikiem V8 z roku 1979 oraz późniejszym edycjom specjalnym, włączając między innymi wersje stworzone na 50-lecie marki - bardzo pożądanych przez entuzjastów i kolekcjonerów marki Land Rover.

Defender Works V8 to najmocniejsza i najbardziej dynamiczna wersja Defendera stworzona kiedykolwiek przez Land Rovera. 5-litrowa, wolnossąca jednostka napędowa V8 generuje moc 405 KM i 515 Nm momentu obrotowego.

REKLAMA

Land Rover Defender Works V8 Land Rover Defender Works V8

Standardowo Defender z końca seryjnej produkcji legitymował się daleko mniejszą mocą - 122 KM i momentem obrotowym 360 Nm. Defender Works V8 przyspiesza od 0-96 km/h w 5,6 s.

Jednostka napędowa V8 została zamontowana w 150 wcześniej wybranych i zmodyfikowanych Defenderach "70th Edition", następnie zespolona z 8-biegową przekładnią automatyczną ZF z trybem Sport, ulepszonym układem hamulcowym, zmodyfikowanym zawieszeniem (sprężyny, amortyzatory oraz stabilizatory) oraz wyjątkowymi 18-calowymi obręczami aluminiowymi Sawtooth z oponami All-Terrain w rozmiarze 265/65 R18.

REKLAMA

REKLAMA

Land Rover Defender Works V8 Land Rover Defender Works V8

Dostępnych było osiem standardowych kolorów nadwozia, w tym dwa satynowe – z kontrastującym dachem, nadkolami oraz atrapą chłodnicy w kolorze Santorini Black – oraz klamkami drzwi, pokrywą wlewu paliwa i napisem DEFENDER z polerowanego maszynowo aluminium. Reflektory wykonano w technologii LED.

REKLAMA

Land Rover Defender Works V8 Land Rover Defender Works V8

We wnętrzu deska rozdzielcza, boczki drzwi, podsufitka oraz sportowe fotele Recaro obszyte skórzaną tapicerką najwyższego gatunku – Windsor Leather. Dodatkowo Defender wyposażony został w "klasyczny" system rozrywki pokładowej Land Rover Classic.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij