Land Rover Defender nabiera kształtów

Pojawiły się pierwsze konkretne przecieki na temat nowego Land Rovera Defendera. Wiemy, jak będzie wyglądać nowa terenówka.

Land Rover Defender od Lego Technic Materiały prasowe
Land Rover Defender od Lego Technic

Nowa generacja Land Rovera Defendera zbliża się do wielkiej premiery i trzeba przyznać, że to jedna z bardziej wyczekiwanych prezentacji. Legendarny już Defender produkowany był przez 33 lata i właściwie od debiutu w 1983 roku aż do końca, który nastąpił w 2016 roku, ogólna koncepcja terenówki pozostała niezmieniona.

Przyszedł jednak czas na zmiany, i to solidne zmiany. Leciwa konstrukcja nie nadążała za wymogami bezpieczeństwa czy ekologii, bo jeśli chodzi o właściwości terenowe, Defender miał na rynku niewielu rywali.

Land Rover Defender od Lego

W oczekiwaniu na premierę, planowaną na wrzesień, możemy zapoznać się z wyglądem nadwozia nowej generacji Defendera. Wszystko za sprawą... klocków Lego. To nie pierwszy raz, kiedy model auta w skali, zestaw klocków czy po prostu katalog zabawek ujawnia to, co producent chciał zachować w tajemnicy do końca.

Wiemy już, że Lego przygotowuje zestaw z serii Lego Technic, który zawiera 2573 elementów. W sieci pojawiło się zdjęcie opakowania, na którym widać złożonego Defendera. Oczywiście nie jest to wierna replika, ale daje ona ogólne pojęcie o tym, jak rysuje się sylwetka terenowego Land Rovera.

Obraz na pudełku zestawu o numerze 42110 potwierdza to, co wiemy już w zasadzie od dawna, czyli zachowanie klasycznych proporcji nadwozia. Model od Lego wyposażony jest ponadto w działającą wyciągarkę i dachowy bagażnik z wyprawowym ekwipunkiem, a także działający układ kierowniczy, trzy mechanizmy różnicowe oraz niezależne zawieszenie.

Dodajmy jeszcze, że model będzie mieć 42 cm długości, 22 cm wysokości i 20 cm szerokości. Cena wyniesie około 850 złotych.

Zobacz także: Mustang Shelby GT500 - najmocniejszy w historii

REKLAMA

Land Rover Defender - zdjęcie zegarów Materiały prasowe
Land Rover Defender - zdjęcie zegarów

Zdjęcie zegarów pokazuje więcej

Ale to nie koniec przecieków. Znacznie więcej dowiadujemy się z fotografii, wykonanej najwyraźniej ukradkiem. Przedstawia ona fragment wyświetlacza wirtualnych zegarów, gdzie pośrodku, pomiędzy prędkościomierzem, wyskalowanym w kilometrach na godzinę, a obrotomierzem, wyświetlony jest wierny obraz nowego Defendera, widzianego z profilu.

Auto ma wyraźnie nowoczesny wygląd, ale mocno inspirowany klasykiem. Kanciasta sylwetka nie pozwoli pomylić go z żadnym innym modelem za sprawą stylistycznych akcentów. Mowa choćby o kwadratowym elemencie w kolorze nadwozia, umieszczonym przy słupku C. Ciekawie wygląda też pas okien, okalający całe auto równoległymi górnymi i dolnymi krawędziami.

Samo zdjęcie pokazuje ponadto, że w Defenderze będzie nowocześnie, choć zapewne wirtualne zegary nie będą dostępne we wszystkich wersjach. W ofercie mają być bowiem zarówno stricte terenowe odmiany, jak i bardziej luksusowo wykończone i lepiej wyposażone wersje bulwarowe.

Wszystkiego dowiemy się podczas oficjalnej premiery we wrześniu, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Auto pojawi się w sprzedaży niedługo potem.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA