Land Rover Defender opóźniony

Jak wskazuje Autocar, na następcę Land Rovera Defendera będziemy musieli nieco poczekać. Mówi się o roku 2019, ale nie wykluczone, że będzie to jeszcze późniejsza data.

Land Rover Defender
Land Rover DC100
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 274 600 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nasz kraj miał być ważnym miejscem dla nowego Defendera, bowiem w polskiej fabryce miał powstawać ten legendarny model. Czar prysł, bowiem Brytyjczycy zdecydowali się wybudować swoje zakłady produkcyjne na Słowacji. Po wydaniu na świat ostatniej sztuki Land Rovera Defendera z niecierpliwością wyczekujemy następcy. Okazuje się, że musimy jeszcze poczekać, nawet do 2020 roku.

Nowy model miał pojawić się pod koniec tego roku, ale jak donosi Autocar, Land Rover ma problemy ze znalezieniem odpowiedniego przepisu na następcę. Nie wiadomo, czy auto będzie nadal surową, toporną terenówką, czy raczej luksusowym SUV-em.

Niektórzy wskazują, że pojazd powstanie na płycie zbudowanej z aluminiowego monokoku. Do tego ma dostać niezależne zawieszenie, napęd na cztery koła oraz skrzynię biegów z reduktorem. Nowy Defender ma być dostępny w kilku wersjach nadwozia, z co najmniej dwoma rozstawami osi do wyboru.

Land Rover twierdzi, że stylistyka nie zostanie zapożyczona z koncepcyjnego modelu DC100, zaprezentowanego przed kilku laty. To dlatego, że pojazd został mocno skrytykowany przez szerszą publiczność i LR zrezygnował z tego projektu.

Zobacz także:
REKLAMA