Land Rover Discovery Sport z nowym dieslem

Najnowsze dziecko brytyjskiego producenta dostaje nowy silnik diesla z rodziny Ingenium. Land Rover Discovery Sport będzie nieco tańszy, a jego układ napędowy bardziej efektywny. 

Land Rover Discovery Sport Paryż 2014
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 600 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W momencie swojego debiutu Land Rover Discovery Sport dostępny był z 2-litrowym motorem benzynowym oraz 2,2-litrowym dieslem oferowanym w dwóch wariantach mocy: 150 i 190 KM. Od teraz Discovery Sport będzie dostępny z nowym 2-litrowym dieslem, który jednocześnie wypiera z oferty wspomnianego już, większego diesla. Nowy silnik z rodziny Ingenium już od jakiegoś czasu montowany jest także w najmniejszym sedanie  Jaguara, który brał udział przy budowaniu całej rodziny silników Ingenium.

REKLAMA

Nowa jednostka, podobnie jak ta znikająca z oferty, oferowana jest w dwóch wariantach mocy: 148 i 178 KM. Rozwijane moce są więc niemal identyczne jak te, rozwijane przez silnik 2,2. Kupujący Discovery Sport w mocniejszym wydaniu będą mogli opcjonalnie wybrać 9-stopniową skrzynię biegów. Słabsza jednostka może być sprzężona jedynie z 6-biegowym „manualem”. Jeśli ktoś ceni sobie praktyczność 7-osobowej wersji skazany jest na wybór 178-konnej wersji.

Choć oficjalne ceny wersji z 2-litrowym dieslem Ingenium nie są jeszcze znane, to możemy się spodziewać, że będzie ona odrobinę tańsza niż ta z większym 2,2-litrowym motorem. Na jego korzyść przemawiają również inne, czysto ekonomiczne aspekty. Z nowym dieslem na przeglądy trzeba będzie zgłosić się co 21 tys. km, a nie co 16 tys. jak miało to miejsce wcześniej. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA