Land Rover Discovery Vision Concept

Land Rover na przykładzie modelu Discovery pokazał swoją wizję przyszłości dotyczącą rozwiązań stylistycznych oraz technologii. Premiera odbyła się w tym samym czasie co prezentacja pierwszego na świecie, komercyjnego statku kosmicznego – SpaceShipTwo.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 600 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W aucie zastosowano technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której możliwe jest wyświetlanie półprzezroczystego widoku znajdującego się przed autem terenu. Dzięki temu, przód samochodu staje się niemal niewidoczny z wnętrza kabiny.

Funkcja sterowania za pomocą gestów umożliwia otwieranie drzwi, czy włączanie kierunkowskazów bądź świateł za pomocą ruchu ręki. Zamontowano też laserowy projektor, który wyświetla na drodze odpowiednie symbole, oznaczenia i obrazy. Ma to ułatwiać wykonywanie trudnych manewrów.

Równocześnie przy premierze nowego Discovery Vision Concept, Land Rover ogłosił początek współpracy z komercyjną linią kosmiczną - Virgin Galactic. Dzięki niej każdy śmiertelnik będzie mógł polecieć za granicę naszej planety. Statek kosmiczny zabierze na pokład szóstkę pasażerów. Po odpięciu pasów, kosmiczni turyści będą mogli doświadczyć stanu nieważkości i podziwiać niezwykłe widoki naszej planety widocznej na tle czarnego, kosmicznego nieba. Na razie trwają loty testowe, jednak później bardzo możliwe, że Virgin Galactic rozpocznie działalnośś komercyjną.

Nazwa Discovery nie będzie w przyszłości stosowana do oznaczenia tylko jednego modelu, ale wspólna dla całej gamy modeli.

Model Discovery Vision Concept zostanie zaprezentowany na nowojorskich targach samochodowych New York Auto Show, które rozpoczynają się już jutro.

Zobacz także:
REKLAMA