Land Rover Discovery - mamy pierwsze zdjęcie nowej generacji

Nowy Land Rovera Discovery ma nawiązywać swoim wyglądem do koncepcyjnego Discovery Vision Concept, który został światu pokazany w 2014 roku.

Land Rover Discovery
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 177 600 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

"Nowy Discovery definiuje na nowo dużego SUV`a. Zespół projektantów i inżynierów Land Rovera zrewolucjonizował kod DNA Discovery, tworząc wysoce pożądanego, niezwykle wszechstronnego i radzącego sobie w każdym terenie SUV`a segmentu Premium." - skomentował Gerry McGovern, Land Rover Chief Design Officer.

Land Rover Discovery w najnowszej odsłonie zrywa ze stylistyką, która była rozwijana przez cztery poprzednie generacja i jakby nie patrzeć stanowiła wizytówkę modelu Discovery. Ktoś w koncernie Land Rover stwierdził jednak, że czas na zmianę. I tak pierwsze udostępnione zdjęcie pokazuje, że z przodu auto upodobniło się do mniejszego Discovery Sport. Mamy wąską osłonę chłodnicy i reflektory oraz duży zderzak z pionowymi wlotami powietrza. Nad grillem znika napis Land Rover i pojawia się szyld „Discovery”. Land Rover Discovery przestanie wyróżniać się kanciastymi kształtami. Teraz sylwetka nabierze dynamiczniejszych linii.

Land Rover Discovery

Nowe "Disco" oczywiście dostanie także zmodyfikowane wnętrze, zbliżone do tego z Discovery Sport. W centralnym miejscu deski rozdzielczej zapewne pojawi się dotykowy ekran o przekątnej 10,2-cala zapożyczony z Jaguara. Z siostrzanej marki przeniesiony zostanie również system multimedialny InControl Touch Pro.

Discovery piątej generacji trafi na rynek z silnikami czterocylindrowymi i sześciocylindrowymi. Oczywiście będą to jednostki napędowe znane z innych samochodów koncernu Jaguar Land Rover.

Land Rover Discovery zostanie pokazany światu tuż przed targami Paryż Motor Show, 28 września. Dni prasowe salony samochodowego Paryż Motor Show rozpoczynają się 29 września. Targi dla odwiedzających będą dostępne od 1 do 14 października.

Przypomnijmy, że pierwsza generacja Land Rovera Discovery zadebiutowała w 1989 roku. Auto produkowane było do 1998 roku. W 1994 pojawił się face lifting i samochód na niektórych rynkach występował jak Discovery 2. W latach 1998-2004 produkowano Discovery Series II. Samochód reklamowano jako auto, które ma 720 zmian w stosunku do wcześniejszego modelu. Land Rover Discovery 3 pod takim szyldem został wprowadzony na rynek nowy model (2004-2009). Do Ameryki Północnej auto trafiło jak Land Rover LR3, zaś model LR4, czyli Disvovery 4 został zaprezentowany w roku 2009. 

Zobacz także:
REKLAMA