Latający koncept od Boeinga na sprzedaż

Boeing w latach 80. pracował na konceptem, który miał być latającym samochodem lub jeżdżącym samolotem - jak kto woli. Ich dzieło nazwano Boeing Sky Commuter.

Od momentu wynalezienia automobilu, szaleni wynalazcy starali się stworzyć pojazd, który będzie mógł oderwać się od ziemi. Niestety, do tej pory te próby okazały się nieskuteczne. O ile na papierze projekt latającego samochodu wygląda ciekawie, to w rzeczywistości okazuje się klapą. Nie bez przyczyny, inżynierowie pracujący nad samolotami, stworzyli maszyny nie nadające się do użytku po drogach publicznych. To przez wymagania, jakie musiano spełnić przy konstrukcji samolotów, wykluczających ich kompaktowe rozmiary.

REKLAMA

Boeing swoim konceptem Sky Commuter chciał połączyć funkcje samochodu i samolotu. Pojazd wygląda fajnie, w końcu stworzyła go jedna z największych firm lotniczych świata. Ten fakt sugeruje też, że pojazd może faktycznie działać. Choć egzemplarz, który widać na zdjęciach nie posiada silnika...

Latający koncept Boeinga

Oprócz tego wybudowano jeszcze dwa z odrzutowymi jednostkami napędowymi. W projekt trzech prototypów zainwestowano 6 mln dolarów i... prace zarzucono. Bo kto bogatemu zabroni.

Jeden egzemplarz z lat 80. wystawiono ostatnio na aukcję Barret-Jackson za cenę wywoławczą 71,500 dolarów. Czy warto? Cóż, za niejeżdżący, nie latający prototyp znanej firmy lotniczej, nie posiadający silnika i na dodatek zabierający miejsce w garażu chyba nie. Ale jeśli znalazłaby się odpowiednia jednostka napędowa to kto wie...

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA