Le Mans 2014 - Audi wygrywa po raz 13!

Kilkaset tysięcy widzów było świadkami wspaniałego show, w którym nie zabrakło emocjonujących pojedynków i niespodziewanych zwrotów akcji. Zwycięzcą Le Mans 2014 zostało po raz trzynasty i piąty z rzędu Audi.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tréluyer, Fässler i Lotterer przypieczętowali sukces Audi. W klasie LMP2 najlepszy okazał się Nissan (Zytek), LM GTE Pro wygrało Ferrari, a LM GTE Am zdominował Aston Martin.

Miesiące przygotowań, długie dni mozolnych testów i obliczeń, aby w ostatecznym rozrachunku i tak być zmuszonym do błyskawicznego stworzenia planu awaryjnego. Tak swoją sytuację mogłoby opisać większość teamów, którym deszcz popsuł plany na wyścig. Zaledwie po 90 minutach jazdy potężna ulewa spowodowała wielkie zamieszanie na Mulsanne Straight.

Gdy warunki pogodowe uległy poprawie, przez dłuższy czas zwycięstwo zdawało się być w rękach Toyoty. Na półmetku wyścigu japoński team miał prawie okrążenie przewagi nad drugim miejscem. Kilka minut później byli już zmuszeni do wycofania się. Powodem były problemy z układem elektrycznym.

Blisko wielkiego powrotu było Porsche, które dzięki bojowej postawie Marka Webbera wyszło na prowadzenie. Nie było im jednak dane cieszyć się pierwszym miejscem długo - na dwie godziny przed finiszem z powodu awarii turbiny zespół zakończył wyścig. Będziemy za nich trzymać kciuki w przyszłym roku.

Z tej dwudziestoczterogodzinnej masakry zwycięsko wyszło Audi w składzie Tréluyer, Fässler i Lotterer. Trio zapewniło zespołowi piąte z rzędu i trzynaste w historii zwycięstwo w prestiżowym Le Mans 24h.

1. Audi Sport Team Joest - Fassler / Lotterer / Treluyer - Audi R18 e-tron quattro - liczba okrążeń: 379, czas: 24:01'59.830
2. Audi Sport Team Joest - Di Grassi/ Gene / Kristensen - Audi R18 e-tron quattro - liczba okrążeń: 376, czas: 24:02'00.046
3. Toyota Racing - Davidson / Lapierre / Buemi - Toyota TS 040 - Hybrid - liczba okrążeń: 374, czas: 24:02'48.616

REKLAMA