Le Mans 24 godziny – zarządzaj wirtualnym zespołem startującym w wyścigu!

Firma Michelin, jako 19. krotny zwycięzca tego prestiżowego wyścigu, połączyła siły z Automobilklub de l'Ouest i stworzyła pierwszą internetową grę strategiczną, na podstawie tych sławnych zawodów motoryzacyjnych, w której może startować każdy, kto zarejestruje się na stronie www.lemans.org.

Wraz z rozwojem internetowych gier strategicznych, największe sportowe wydarzenia mogą teraz istnieć także w świecie wirtualnym. 24 Heures du Mans, the virtual race jest internetową grą strategiczną, w której udział może brać jednocześnie kilku graczy. Wcielając się w rolę menedżera zespołu, uczestnicy będą mogli wybierać kierowców, konfigurować ich pojazdy (prototyp otwarty, lub zamknięty, kolor, numer startowy) oraz określać swoją strategię (ustawienie elementów aerodynamicznych, dobór opon, liczba przejazdów oraz postojów w boksie, tankowanie itp.).

Klasyfikacja ogólna oraz ranking zawodów MICHELIN GREEN X Challenge będą uaktualniane co sześć godzin. Zwycięzca pierwszego etapu wirtualnego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans zostanie zaproszony do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji wyścigu. wraz z zespołami Michelin i producentami samochodów.

Gra została przygotowana w dwóch wersjach językowych, po francusku i angielsku, jest bezpłatna i nie wymaga pobierania instalacji zewnętrznego oprogramowania.

Strategie mogą być ustalone z wyprzedzeniem, a także dostosowywane w trakcie samego wyścigu, w zależności od warunków pogodowych panujących na torze de la Sarthe. Co ciekawe, pogoda będzie aktualizowana na bieżąco w oparciu o dane z francuskiego Krajowego Serwisu Meteorologicznego.

Zobacz także:
REKLAMA