Legendarna Wołga może powrócić!

Wołgę kojarzą zapewne wszyscy, a tym bardziej starsi fani motoryzacji. Teraz pojawiają się plotki, że zapomniana marka z Rosji być może powróci.

GAZ 21 Wołga
GAZ 21 Wołga

Wołga najbardziej kojarzy nam się z legenda miejską, która w poprzednim stuleciu była w Polsce bardzo popularna. Oto czarna Wołga przemieszcza się po ulicach miast i porywa dzieci. To w dużym skrócie, gdyż wersji tej legendy było tyle, ile boisk na osiedlach. Poza tym Wołga to marka, która produkowała samochody.

REKLAMA

Ostatnim modelem produkowanym pod szyldem Wołga był samochód o nazwie Siber, który był nieznacznie zmienionym Chryslerem Siblingiem, przygotowanym pod rosyjski rynek. Wołga należy do koncernu GAZ.

Siegfried Wolf, prezes Russian Machines Corporation, do którego należy GAZ zdradził w wywiadzie z dziennikiem Vedomosti, że marka Wołga ma szansę powrócić na rynek. Nowe Wołgi mają się jednak znaczeni różnic od swoich protoplastów. Otóż, Wolf zdradził, że rosyjska firma mogłaby produkować lekkie pojazdy dostawcze. Czyli mowa o autach użytkowych.

"Nazwałbym go transporterem - autem, które byłoby mniejsze niż GAZelle. Takim, jak np. Volkswagen Caddy" - powiedział rosyjskiej gazecie Siegfried Wolf. Warto dodać, że pod hasłem GAZelle produkowane są lekkie samochody użytkowe jak picku-upy, vany czy tez minibusy budowane przez koncern GAZ.

"W mojej opinii Wołga, to marka która idealnie nadaje się do stworzenia samochodu, dla nazwijmy go technika, który potrzebuje przewozić niedużą ilość ładunku i narzędzi. Nie chciałbym odrzucać wejścia w taki segment. Jeśli stworzymy takie auto, to będzie miało takie same cechy, jak pozostała część naszej produkcji, w tym konkurencyjną cenę, wysoką jakość oraz niezawodność." skomentował Siegfired Wolf.

REKLAMA