Lekki wzrost cen benzyn i oleju napędowego, LPG wciąż stabilne

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

W stałych notowaniach cen paliw na stacjach w Polsce, jakie regularnie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, odnotowano w tym tygodniu poziom przeciętny 4,56 zł/l dla benzyny "95". Jest to wzrost o 2 gr. w stosunku do tygodnia poprzedniego. Przeciętna ogólnopolska cena oleju napędowego wynosi 4,15 zł/l, to paliwo zyskało na wartości średnio 3 gr. Drugi tydzień z rzędu nie zmieniła się przeciętna cena autogazu w Polsce, pozostaje ona na poziomie 2,19 zł/l.

Najtaniej można teraz tankować benzynę "95" w województwie dolnośląskim - to zmiana w porównaniu z poprzednimi tygodniami, gdy przeważnie "najtańsze" były inne regiony. Najdroższa benzyna jest z kolei w województwie opolskim. Kierowcy aut z silnikami diesla olej napędowy zatankować najtaniej mogą w województwie śląskim, na drugim biegunie - znów opolskie. Autogaz najtańszy jest na Podlasiu, najwięcej zapłacić za to paliwo trzeba z kolei... w województwie opolskim.

Ogólny obraz globalnych rynków naftowych nie zmienił się w ostatnich kilku dniach - nadal baryłka ropy naftowej kosztuje ponad 80 USD, tak jak od tygodni, nie zmieniły się też znacząco więc notowania wyznacznikowe paliw gotowych w handlu hurtowym w Europie. Polska złotówka pozostaje na poziomie ponad 2,80 względem dolara amerykańskiego - tutaj także nie ma więc znaczących ruchów. Nie spodziewamy się zatem większych zmian również w Polsce na najbliższe dni.

REKLAMA