Lekkie odbicie cen paliw

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Benzyna 95 kosztuje przeciętnie 4,70 zł/l, czyli o 3 gr. więcej niż tydzień temu. Olej napędowy wyceniany jest na 4,43 zł/l, co oznacza umocnienie o 4 gr. od zeszłego notowania. Autogaz, po raz pierwszy od wielu tygodni, podrożał, o 4 gr. na litrze, do przeciętnej ogólnopolskiej ceny 2,16 zł/l. Jest to jednak i tak jeszcze zbyt nisko w porównaniu do cen obowiązujących w handlu hurtowym tym paliwem.

Benzynę 95 najtaniej można obecnie, w porównaniu do reszty Polski, kupować na stacjach w województwie śląskim. Najdroższa jest po raz kolejny w opolskim. Olej napędowy najkorzystniej tankują, podobnie jak benzynę, kierowcy na Górnym Śląsku, najwyższe ceny w stosunku do reszty Polski obowiązują w zachodniopomorskim. Autogaz najtańszy jest w woj. świętokrzyskim, a najdroższy w opolskim.

W ostatnich dniach podrożały nieco na rynkach światowych ropa naftowa i paliwa gotowe, jednak jednocześnie umocniła się nieco w stosunku do dolara złotówka (w dolarach rozliczane są na rynkach globalnych transakcje paliwowe, więc polskie firmy, które podążają za trendami międzynarodowymi, muszą uwzględniać kurs przy swoich wyliczeniach). Oznacza to, że w perspektywie nadchodzących dni owszem, mogą znów pojawić się zwyżki cen na stacjach, jednak nieznaczne.

Źródło: e-petrol.pl

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA