REKLAMA

Leon Cupra R - jak jeździ najmocniejszy Seat?

Seat Leon Cupra R z silnikiem o mocy 310 KM w wersji manualnej, jest najmocniejszym modelem seryjnie produkowanym przez markę. Jak jeździ ten rasowy hot-hatch?

Seat Leon Cupra R
Seat Leon Cupra R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 155 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ryk silnika przebija spokojny poranek. W dół krętej drogi, która została zamknięta dla ruchu drogowego, nowym Leonem Cupra R mknie kierowca wyścigowy Jordi Gené. Najmocniejszy seryjnie produkowany model Seata rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy. Jakie to uczucie po raz pierwszy wsiąść za jego kierownicę i w pełni odkryć jego sportowy charakter?

- Zwinność, dynamika i bezpieczeństwo - tak swoje pierwsze odczucia opisuje Gené, kierowca Seata i ambasador marki. Zanim uruchomi samochód, aby jeszcze bardziej zwiększyć wrażenia z jazdy, włącza sportowe ustawienie systemu Cupra w Seat Drive Profile.

Dlaczego? - Zapewnia on szybszą reakcję silnika, który osiąga od 800 do 1000 obrotów na minutę i nadaje większej sztywności układowi kierowniczemu - wyjaśnia Gené.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Leon Cupra R
Seat Leon Cupra R

Rekordowe osiągi

Seat Leon Cupra R z silnikiem o mocy 310 KM w wersji manualnej, jest najmocniejszym modelem seryjnie produkowanym przez markę – podbija osiągi swojego poprzednika Cupry 300 KM i stanowi kolejny milowy krok na drodze rozwoju tego modelu.

Od premiery w 2000 roku, hiszpański producent nie tylko zwiększa moc swoich flagowych modeli, ale także projektuje je z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i Connectivity.

REKLAMA

Seat Leon Cupra R
Seat Leon Cupra R

Dynamiczna i bezpieczna jazda

Jordi Gené spośród licznych zalet modelu podkreśla możliwość utrzymania pełnej prędkości na zakręcie oraz doskonałą kontrolę trakcji – to wszystko dzięki hydraulicznej blokadzie mechanizmu różnicowego przedniej osi.

System optymalnie rozkłada moc na przednie koła i polepsza prowadzenie auta podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Seat Leon Cupra R wyróżnia się także aerodynamicznym pakietem z elementami z włókna węglowego na nadwoziu i nowymi spojlerami.

Siła docisku auta została zwiększona o 12,5%, co jak podkreśla Gené poprawia efektywność, dynamikę oraz poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Seat Leon Cupra R
Seat Leon Cupra R

- To wyjątkowy samochód, zarówno pod względem osiągów, jak i designu - dodaje Gené. Z możliwości Leona Cupra R na co dzień będzie mogła korzystać jednak zaledwie garstka szczęśliwców - dokładnie 799 osób.

Model wyróżni się 19-calowymi kołami, licznymi miedzianymi wstawkami, obejmującymi m.in. lusterka wsteczne czy kierownicą obszytą Alcantarą. Cupra R pojawi się w trzech kolorach: Midnight Black, Pyrenees Grey i w limitowanym Matte Grey.

Podkreśleniem ekskluzywnej edycji tego wyjątkowego Seata będzie grawerowany laserowo numer modelu.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA