[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Lepiej nie włączać?!

Światła

Okazuje się, że w Europie jest więcej państw, które nie wymagają od kierowców jazdy na światłach przez całą dobę. Na przykład pierwszego stycznia bieżącego roku obowiązek jazdy z włączonymi światłami zniosła Austria.

U nas przepis ten wprowadzono w kwietniu 2007 roku. Od tego czasu minął więc rok i dziś już wiadomo, że na obowiązku używania świateł także w dzień zarobili przede wszystkim dostawcy żarówek, których sprzedaż wzrosła o ponad 60 procent. Zyskał też budżet państwa, ze względu na 0,5-procentowy wzrost zużycia paliwa przez 15 milionów krajowych i 72 miliony pojazdów jadących tranzytem.

Dodatkowe paliwo kosztowało kierowców łącznie około 2,1 mld złotych. Wprowadzenie nowego przepisu nie przyniosło spodziewanych efektów, gdyż wzrosła liczba wypadków. Ze statystyk wynika także, że w ciągu dnia w miesiącach maj-sierpień 2007 i 2006 roku nie ma zmian na lepsze. A spodziewano się 20-procentowego spadku!

Sławomir Gołębiowski - ekspert Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego - podkreśla, że z obowiązku jazdy z włączonymi światłami wycofuje się powoli Komisja Europejska, która uznała, że nie będzie zachęcać do jego wprowadzenia.

A Wy co sądzicie o obowiązku jazdy z włączonymi światłami przez całą dobę?

Źródło: Rzeczpospolita

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij