Lexus CT200h - oficjalnie

Lexus CT200h
Lexus CT200h
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Nowy model japońskiej luksusowej marki jest wyjątkowy także pod innym względem. To bowiem pierwsze w pełni hybrydowy model w segmencie lepiej urodzonych kompaktów. Między jego przednimi kołami upchnięto 1,8-litrowy silnik benzynowy VVT-i oraz silnik elektryczny.

Układ napędowy znany jest z najnowszego Priusa, jednak Lexus obiecuje, że CT200 ma mieć wyższą moc, zapewniając tym samym zdecydowanie lepsze osiągi niż hybrydowa Toyota. KIerowca Lexusa do wyboru ma trzy tryby jazdy - ECO, NORMAL oraz SPORT. CT200h potrafi poruszać się tylko, dzięki energii czerpanej z akumulatorów, przejeżdżając maksymalnie prawie 2 km z prędkością do 45 km/h. 

Kompaktowy Lexus został zbudowany na całkowicie nowej płycie podłogowej. Z przodu w układzie jego zawieszenia wykorzystane kolumny McPhersona, natomiast z tyłu pracuje skomplikowany układ wielowahaczowy. Odpowiednie dostrojenie elementów sprężystych według Japończyków ma sprawiać, że auto charakteryzować się będzie wysokim komfortem i jednocześnie porządnymi właściwościami jezdnymi. 

Nadwozie nowego samochodu bardzo mocno nawiązuje do koncepcyjnego LF-Ch, prezentowanego podczas zeszłorocznej wystawy we Frankfurcie, ale zostało wyraźnie wygładzone. Miejsce ekstrawaganckich świateł przednich i tylnych zajęły bardziej tradycyjne, natomiast klamka tylnych drzwi nie jest już ukryta w słupku dachowym. 

Wnętrze CT200h to przede wszystkim wysoka jakość oraz ergonomia. Podobnie, jak SUV o nazwie RX-a, kompaktowy Lexus na swoim pokładzie ma system Remote Touch Control, będący czymś w rodzaju myszki, przy pomocy której można grzebać w ustawieniach samochodu, widniejących na dużym wysuwanym ekranie w centralnej konsoli. 

Według Japończyków kabina CT200h, dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2600 mm oferuje sporo miejsca dla pasażerów obu rzędów siedzeń. Niestety, bagażnik ma przeciętną pojemność wynoszącą od 345 do malutkich 700 litrów po złożeniu tylnej kanapy. Ta druga wartość to efekt umieszczenia akumulatorów układ hybrydowego w okolicach tylnej osi. 

Sprzedaż pierwszego kompaktowego Lexusa rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. 

 

Zobacz także:
REKLAMA