Lexus EX debiutuje z nowymi multimediami

Lexus ES to drugi po Lexusie RX najpopularniejszy model w historii marki i najchętniej kupowany sedan. Po ubiegłorocznym face liftingu ES otrzymuje nowy system infotainment i więcej najnowszych technologii.

Lexus EX facelift 2022 fot. materiały prasowe
Lexus EX facelift 2022
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 229 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Lexus podaje, że do tej pory sprzedano blisko 2,5 mln egzemplarzy modelu ES, co świadczy o tym, że to auto spełnia oczekiwania potencjalnych klientów. Dlatego też konieczny był lifting, który pozwolił zaktualizować ofertę w zakresie multimediów. Obecna generacja Lexusa ES, która zadebiutowała w 2018 roku, trzy lata później przeszła pierwsze modyfikacje. Teraz kolej na technologię. Lexus ES z roku modelowego 2023 otrzyma przeprojektowaną konsolę środkową z nowym, łatwym w obsłudze systemem multimedialnym, który zadebiutował wraz z modelem NX. Do gamy dołączy też nowa wersja wyposażenia F SPORT Design.

Lexus EX – multimedia i asystent głosowy Lexus Concierge

Za sprawą nowego, szybszego systemu multimedialnego w Lexusie ES dostęp do informacji i usług cyfrowych będzie łatwiejszy, sterowanie bardziej intuicyjne, a liczba funkcji znacznie większa niż do tej pory. Samochód łączy się bezprzewodowo ze smartfonem przy pomocy Apple CarPlay oraz niestety wciąż tylko przewodowo za pośrednictwem Android Auto. Standardem jest jednak nawigacja w chmurze, która na bieżąco przekazuje informacje o natężeniu ruchu drogowego. Wbudowany moduł nawigacji w razie przerwania łączności internetowej będzie nadal pokazywał trasę, korzystając z pobranych wcześniej danych.

Lexus EX facelift 2022fot. materiały prasowe
Lexus EX facelift 2022

Nowością w Lexusie ES jest też inteligentny asystent głosowy Lexus Concierge, wywoływany komendą „Hej Lexus”. Przy pomocy instrukcji głosowych można na przykład wykonywać połączenia telefoniczne, sterować systemem audio i klimatyzacją czy przeszukiwać internet. Lexus Concierge obsługuje 19 europejskich języków i został zaprogramowany tak, by rozumieć naturalną mowę oraz potoczne komunikaty – gdy system usłyszy np. „jest mi zimno”, zwiększy temperaturę w kabinie.

Dzięki udoskonalonemu modułowi DCM (data communication module) można połączyć samochód z internetem i usługami zdalnymi. Możliwe jest także prowadzenie zdalnego monitoringu stanu pojazdu za sprawą e-Care Health Check Report. Lexus udostępnia dane autoryzowanym stacjom obsługi, a wskazany przez klienta salon może się z nim skontaktować, by np. umówić w odpowiednim momencie wizytę w serwisie na przegląd. To przydatna funkcja dla wszystkich zabieganych. Ulepszenie modułu DCM pozwoliło także na obsługę wybranych funkcji auta przy pomocy aplikacji Lexus Link. Kierowca może zdalnie zamknąć lub otworzyć drzwi, włączyć światła awaryjne, a także uruchomić klimatyzację lub ogrzewanie przed rozpoczęciem podróży.

Lexus ES – odświeżone wnętrze

W ramach face liftingu zmianom poddano konsolę środkową, która teraz ma dwa uchwyty na napoje oraz ładowarkę bezprzewodową do smartfona. Dwa porty USB-A oraz port AUX-in zostały zastąpione przez jeden port USB-A do łączności z urządzeniami oraz jeden port USB-C służący do ich ładowania. Nowością we wnętrzu jest także tapicerka w kolorze Ammonite Sand, która zastępuje wariant Rich Cream.

Lexus EX facelift 2022fot. materiały prasowe
Lexus EX facelift 2022

Wraz z face liftingiem do gamy modelu ES dołączy też nowa wersja wyposażenia – F SPORT Design. Wyróżnia się ona czarnymi, 19-calowymi felgami, możliwością wyboru jednego z 9 lakierów oraz jednej z czterech kolorystyk wnętrza, a także emblematami F SPORT Design na przednich błotnikach.

Produkcja Lexusa ES z rocznika 2023 rozpocznie się w sierpniu tego roku. Pierwsze auta trafią do europejskich klientów w październiku.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA