Lexus GS – trzecia generacja gotowa (wideo)

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Konkurent Mercedesa Klasy E i Audi A6 zaprezentowany został właśnie w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze niedawno prezentowaliśmy go w szczelnym kamuflażu, a dziś - mamy zdjęcia w pełnej krasie. Pojazd bazuje na koncepcyjnym modelu LF-Gh, pokazanym po raz pierwszy wiosną na wystawie w Nowym Jorku. Ma charakterystyczny, trapezoidalny grill, który ma być wspólnym elementem wszystkich nowych modeli Lexusa. Od konkurentów odróżniają go ostre linie, które zdają się zapowiadać sportowe doznania za kierownicą.

Doznania te miałby zapewniać 2,5-litrowy silnik V6, który zapewne będzie podstawową jednostką w europejskiej ofercie. W Stanach auto oferowane jest z o litr większą jednostką V6. W sprzedaży pojawi się również wersja hybrydowa. Jakie będą osiągi auta? Póki co producent podaje specyfikację na rynek amerykański. 3,5-litrowa V-szóstka ma generować 306 KM mocy i 375 Nm momentu obrotowego. Sprint do 60 mil na godzinę, czyli 96 km/h zajmie GS-owi 5,7 sekundy i będzie można rozpędzić go do 228 km/h.

Model ma być dostępny z napędem na tył lub na wszystkie koła. Elektronicznie sterowany napęd na cztery koła ma rozkładać moment obrotowy między osie w stosunku 50/50, a nawet 30/70, w zależności od warunków drogowych.

Trzeba przyznać, że limuzyna Lexusa już teraz wygląda agresywnie i zadziornie, ciekawe jak będzie się prezentować ze sportowym pakietem F-Sport. Pierwsze auta będą zjeżdżać do klientów w lutym, być może wtedy zobaczymy też usportowioną odmianę modelu.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA