Lexus GS zniknie z rynku?

GS to model, który Lexus do swojej gamy wprowadził w 1993 roku. Pojawiają się informacje, ze producent usunie ten samochód z rynku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Sprawa jest o tyle ciekawa, że źródła tej informacji pochodzą z japońskiego magazynu MAG-X. Według gazety Lexus po zakończeniu produkcji obecnej generacji GS-a usunie auto z rynku. Co więcej, jego miejsce ma zająć... nowy LS.

REKLAMA

Gazeta twierdzi, że po tym jak w najnowszej generacji LS-a Lexus zrezygnował z silnika V8 na rzecz jednostki V6 w gamie aut zrobiło się tłoczno. Dwa modele z V6 to już za dużo według MAG-X. Japoński producent rzekomo będzie chciał zaoferować klientom w miejsce GS, nowego LS-a.

Ciekawe, że w jednym z wywiadów udzielonych w 2011 roku, prezes koncernu Toyota, Akio Toyoda stwierdził, że nie potrzebuje tego samochodu (mowa o GS). Auto już wtedy mogło zniknąć z rynku.

Prawdą jest również, że GS w ciągu ostatnich lat przeszedł lifting, a jego najciekawszą wersją jest GS F z 5-litrowym silnikiem V8 o mocy 473 KM. Z kolei nowy LS z 3,5-litrową jednostką napędowa V6 biturbo oferuje 415 KM i 600 Nm.

Czy faktycznie GS odejdzie w zapomnienie? Na razie to tylko sfera plotek i tak radzimy traktować te rewelacje. Z drugiej strony konkurencja w postaci Mercedesa klasy E, BMW serii 5 i Volvo S90 pod względem technicznym mocno wyprzedza Lexusa GS, a "za chwilę" do tego towarzystwa dołączy nowe Audi A6. To argument na to, że trzymanie w gamie GS przestaje się Lexusowi opłacać.

Zobacz także:
REKLAMA