[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Lexus GS zniknie z rynku?

GS to model, który Lexus do swojej gamy wprowadził w 1993 roku. Pojawiają się informacje, ze producent usunie ten samochód z rynku.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że źródła tej informacji pochodzą z japońskiego magazynu MAG-X. Według gazety Lexus po zakończeniu produkcji obecnej generacji GS-a usunie auto z rynku. Co więcej, jego miejsce ma zająć... nowy LS.

Gazeta twierdzi, że po tym jak w najnowszej generacji LS-a Lexus zrezygnował z silnika V8 na rzecz jednostki V6 w gamie aut zrobiło się tłoczno. Dwa modele z V6 to już za dużo według MAG-X. Japoński producent rzekomo będzie chciał zaoferować klientom w miejsce GS, nowego LS-a.

Ciekawe, że w jednym z wywiadów udzielonych w 2011 roku, prezes koncernu Toyota, Akio Toyoda stwierdził, że nie potrzebuje tego samochodu (mowa o GS). Auto już wtedy mogło zniknąć z rynku.

Prawdą jest również, że GS w ciągu ostatnich lat przeszedł lifting, a jego najciekawszą wersją jest GS F z 5-litrowym silnikiem V8 o mocy 473 KM. Z kolei nowy LS z 3,5-litrową jednostką napędowa V6 biturbo oferuje 415 KM i 600 Nm.

Czy faktycznie GS odejdzie w zapomnienie? Na razie to tylko sfera plotek i tak radzimy traktować te rewelacje. Z drugiej strony konkurencja w postaci Mercedesa klasy E, BMW serii 5 i Volvo S90 pod względem technicznym mocno wyprzedza Lexusa GS, a "za chwilę" do tego towarzystwa dołączy nowe Audi A6. To argument na to, że trzymanie w gamie GS przestaje się Lexusowi opłacać.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 226 400 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij