REKLAMA

Lexus GX Overland. Gotowy na apokalipsę

Czy luksusowego SUV-a można przerobić na samochód terenowy z prawdziwego zdarzenia? Kanadyjski oddział Lexusa pokazuje, że jak najbardziej tak.

Lexus GX Overland Lexus GX Overland
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przy pomocy zmodyfikowanego Lexusa GX kanadyjski oddział Lexusa pokazuje, że luksusowy SUV przeznaczony raczej do jazdy po modnych bulwarach, może być jednocześnie prawdziwą, terenową wyprawówką.

Pokazowy Lexus GX Overland jest tak przygotowany, że ma być gotowy nawet na największe terenowe wyzwania i nocowanie wśród dzikiej przyrody na odludziu. Mimo to nadal ma luksusowe wnętrze, z czerwoną skórą i ekranami systemu multimedialnego w zagłówkach przednich foteli.

Lexus GX Overland - na wyprawę

Pokazowy Lexus GX Overland wręcz zachęca do zapuszczania się w trudny teren. Terenowe opony z wydatnym bieżnikiem, wytrzymałe obręcze kół i zawieszenie o większym skoku z amortyzatorami wyposażonymi w zewnętrzne zbiorniczki mają sprostać najróżniejszym przeszkodom.

Zobacz także: SsangYong Korando - przełomowy SUV

REKLAMA

REKLAMA

Lexus GX Overland Lexus GX Overland

Podwozie zabezpieczają dodatkowe osłony, a po bokach auta znalazły się pancerne progi w czarnym kolorze. Z przodu Lexusa GX Overland, pod potężnym grillem w kształcie klepsydry, znalazło się z kolei miejsce na wyciągarkę, która pomoże wydostać się z opresji.

Z myślą o długich wyprawach, z dala od cywilizacji, samochód wyposażony został dodatkowo w łatwy do rozłożenia namiot dachowy z łóżkiem, dużą markizę oraz prysznic wyprawowy.

Wyjątkowy charakter auta dodatkowo podkreślają napisy Lexus GX Overland Concept oraz grafika przypominająca poziomice mapy topograficznej na masce oraz po bokach nadwozia.

Zobacz także: oto, jak powstaje rewolucyjny Volkswagen ID.3

REKLAMA

Lexus GX Overland Lexus GX Overland

Lexus GX Overland – off-road na bogato

Pokazowy samochód GX Overland oparto na najnowszym Lexusie GX 460 po faceliftingu z 2019 roku, wyposażonym w dodatkowy pakiet Executive Package.

Osadzoną na ramie terenówkę napędza silnik V8 o pojemności 4,6 litra i mocy ponad 300 KM. Mimo wyjątkowo terenowego usposobienia, ten zmodyfikowany Lexus dysponuje bardzo luksusowym wnętrzem.

Wymienić trzeba takie elementy, jak chłodzony schowek w konsoli centralnej czy system rozrywki dla pasażerów siedzących na tylnych fotelach. Auto wyposażono również w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+ oraz układy Crawl Control oraz Multi-Terrain Select, które ułatwiają jazdę w terenie.

Lexus GX stworzony do tuningu

Wyjątkowy GX Overland to już kolejny egzemplarz luksusowej terenówki Lexusa poddany szeroko zakrojonemu tuningowi. W 2019 roku amerykański oddział marki stworzył pokazowego Lexusa GXOR (GX Off-Road). Auto otrzymało nie tylko zmodyfikowane zawieszenie i terenowe opony, ale również snorkel, potężną listwę LED, bagażnik dachowy i specjalną, terenową przyczepę.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA