Lexus IS200t: Nowy silnik z większą mocą

Do palety silnikowej japońskiego konkurenta BMW serii 3 trafia nowa jednostka. 2-litrowy motor z turbo znamy już z modelu NX. Od teraz napędzać będzie również Lexusa IS200t. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mały sedan japońskiego producenta będzie trzecim modelem, po NX i nadchodzącym RX, który pod maskę dostanie 2-litrową jednostkę benzynową z turbo. W porównaniu z mniejszym SUV-em, silnik w IS będzie jednak odrobinę mocniejszy. Jego czterocylidrowa jednostka będzie oferować 245 KM i 350 Nm, przy czym druga wartość jest identyczna jak w futurystycznie stylizowanym SUV-ie NX.

REKLAMA

Motor napędzający IS-a 200t sprzężono z 8-stopniowym „automatem” Sport Direct Shift, który opracowano specjalnie dla sportowego coupe RC-F. Tak dobrany zespół napędowy przekazywać będzie całą moc na tylne koła i rozpędzać „japońskiego Mercedesa” do 100km/h w 7,0 s. Jego prędkość maksymalna to godziwe 230 km/h. A wszystko to przy deklarowanym przez producenta spalaniu na poziomie 7 l na każde przejechane 100 km.

   

Nie wiadomo jeszcze jakie losy czekają Lexusa IS200t na polskim rynku, gdyż póki co, brak jakichkolwiek informacji od polskiego przedstawicielstwa marki. Mówi się jednak, że wersja ta ma trafić do salonów w Europie już we wrześniu, mamy więc nadzieje, że nasz kraj nie będzie tutaj stanowił wyjątku. Na niektórych rynkach IS200t ma zastąpić wersję IS250, którą napędza cięższa, wolniejsza i łapczywa na paliwo 2,5-litrowa V-szóstka. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA