[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.0

Lexus IS200t: Nowy silnik z większą mocą

Do palety silnikowej japońskiego konkurenta BMW serii 3 trafia nowa jednostka. 2-litrowy motor z turbo znamy już z modelu NX. Od teraz napędzać będzie również Lexusa IS200t. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 190 500 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mały sedan japońskiego producenta będzie trzecim modelem, po NX i nadchodzącym RX, który pod maskę dostanie 2-litrową jednostkę benzynową z turbo. W porównaniu z mniejszym SUV-em, silnik w IS będzie jednak odrobinę mocniejszy. Jego czterocylidrowa jednostka będzie oferować 245 KM i 350 Nm, przy czym druga wartość jest identyczna jak w futurystycznie stylizowanym SUV-ie NX.

Motor napędzający IS-a 200t sprzężono z 8-stopniowym „automatem” Sport Direct Shift, który opracowano specjalnie dla sportowego coupe RC-F. Tak dobrany zespół napędowy przekazywać będzie całą moc na tylne koła i rozpędzać „japońskiego Mercedesa” do 100km/h w 7,0 s. Jego prędkość maksymalna to godziwe 230 km/h. A wszystko to przy deklarowanym przez producenta spalaniu na poziomie 7 l na każde przejechane 100 km.

REKLAMA
   

Nie wiadomo jeszcze jakie losy czekają Lexusa IS200t na polskim rynku, gdyż póki co, brak jakichkolwiek informacji od polskiego przedstawicielstwa marki. Mówi się jednak, że wersja ta ma trafić do salonów w Europie już we wrześniu, mamy więc nadzieje, że nasz kraj nie będzie tutaj stanowił wyjątku. Na niektórych rynkach IS200t ma zastąpić wersję IS250, którą napędza cięższa, wolniejsza i łapczywa na paliwo 2,5-litrowa V-szóstka. 

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij