Lexus LC 500 SEMA pierwsza modyfikacja

Wystartowały targi SEMA w Las Vegas, gdzie można oglądać mocno zmodyfikowane auta. Jednym z nich jest LC 500, który oferuje moc ponad 900 KM.

Lexus LC 500
Lexus LC 500 SEMA

Auto pokazane Las Vegas to pierwsza modyfikacja Lexusa LC 500, który do seryjnej produkcji trafi w przyszłym roku. Auto pokazane na SEMA zostało zbudowane przez Gordona Tinga i Beyond Marketing. Co ciekawe twórcy pracowali nad tym projektem bazując na prototypie LC 500, rok przed oficjalnym debiutem auta.

Lexus LC 500 przywieziony do Las Vegas wyróżnia się żółtym, "kanarkowym" lakierem i 22-calowymi, satynowym obręczami kół HRE. Auto zostało poszerzone, ma większe zderzaki i czarne wnętrza reflektorów i tylnych lamp. Na pokrywie bagażnika pojawił się dodatkowy spojler.

Lexus LC 500
Lexus LC 500 SEMA

Zmodyfikowany Lexus LC 500 ma hamulce Brembo, a we wnętrzu klatkę bezpieczeństwa w specyfikacji GT3 oraz kubełkowe fotele z włókna węglowego firmy Recaro.

Najciekawsze modyfikacje to zmiany pod maską. Wolnossący silnik V8 o pojemności 5-litrów przeszedł kurację wzmacniającą w firmie Club DSport. Przy podniesieniu mocy pracował także Magnus Ohlaker, który przez 20 lat budował silniki dla Formuły 1 i IndyCar.

Jednostka napędowa została rozwiercona do pojemności 5,6 l, co pozwoliło zwiększyć moc z 477 KM do 532 KM. Ale to nie wszystko, gdyż Lexus deklaruje, że z tego silnika maksymalnie można wyciągnąć ponad 900 KM.

REKLAMA