Lexus LC 500h - szybkie, piękne i oszczędne coupe

Piękne, ostre linie, muskularna sylwetka i nadwozie coupe sprawiają, że Lexus LC wygląda jak koncept. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, że tak wygląda samochód gotowy do jazdy na drogach publicznych. Teraz pojawił się nowy, hybrydowy wariant. Oto Lexus LC 500h.

Poznaliśmy już mocarną wersję z "widlastą ósemką" pod maską, a teraz pojawiła się bardziej oszczędna, hybrydowa odmiana. Lexusa LC 500h napędza 3,5-litrowe V6, wspierane przez motor elektryczny. Łączna moc zespołu napędowego to aż 470 KM. Co ciekawe, to nieco więcej niż wolnossące V8. Nie są to jednak oficjalne wartości, dane pochodzą z serwisu Motoring. Lexus ich nie potwierdza.

Stylistycznie auto nie różni się niczym w stosunku do odmiany wolnossącej. I całe szczęście, bo ten samochód wygląda obłędnie. Jedyny symbol, który sygnalizuje, że to hybryda znajduje się na progach.

Lexus LC 500h

Konkurentami dla Lexusa LC 500h będzie m.in. Mercedes S Coupe, czy BMW 6. Rywale są mocni i zapewne Japończyk tutaj nic nie namiesza, ale z pewnością będzie to jeden z lepiej wyglądających aut sportowych ostatnich lat. Będzie ciekawą alternatywą dla samochodów niemieckich.

Więcej szczegółów o nowym Lexusie LC 500h przedstawimy w marcu, kiedy to auto zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

REKLAMA