[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Lexus LC Convertible Concept

Stylowy model Lexus LC Convertible Concept zadebiutował na salonie samochodowym w Detroit.

Lexus LC Convertible Concept Lexus LC Convertible Concept

W amerykańskiej stolicy motoryzacji, na salonie samochodowym w Detroit, Lexus zaprezentował światu swój najnowszy pojazd koncepcyjny, jakim jest Lexus LC Convertible Concept. Samochód z otwartym dachem ma wskazywać kierunek dla nowej generacji modelu LC.

Model ma długość 4 770 mm, ale dynamiczna, a przy tym bardzo zwarta sylwetka sprawia, że na zdjęciach auto wydaje się o wiele mniejsze. Nie mniej imponująca jest szerokość, sięgająca 1 920 mm, przy wysokości zaledwie 1 340 mm. Wymiary te są niemal identyczne, jak w Lexusie LC, włącznie z rozstawem osi wynoszącym 2 870 mm.

W dużej mierze Lexus LC Convertible Concept jest niemal identyczny, jak wspomniany model Coupe, jednak styliści użyli tu co najmniej kilku dodatkowych akcentów, podkreślających wyjątkowość konceptu. Mowa choćby o nowych, potężnych 22-calowych kołach czy jasnej skórze z kontrastującymi przeszyciami na fotelach.

Zobacz także: Toyota GR Supra - wielki powrót!

REKLAMA

Model LC Convertible Concept ma płócienny, składany dach, który chowa się w specjalnym schowku za symboliczną tylną kanapą, ale nie ma przy tym wpływu na zmniejszenie przestrzeni bagażowej samochodu.

- Ten koncept ma niepowtarzalną stylistykę LC Coupe i pokazuje, jak będzie wyglądać przyszły kabriolet, stworzony na bazie tego modelu – powiedział o koncepcyjnym modelu Tadao Mori, główny projektant LC Convertible.

Pozostaje nam zatem czekać na debiut zapowiadanej, otwartej wersji modelu LC, której przedsmak daje nam koncepcyjna, a tak naprawdę można by rzec „przedprodukcyjna” wersja LC Convertible Concept.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA