[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Lexus LC F w 2021 roku - 600 KM mocy!

Lexus LC F - wyczynowa wersja flagowego coupe japońskiej marki - ma zadebiutować w roku 2021 i będzie wyposażona w silnik o mocy ponad 600 KM z dwiema turbosprężarkami.

Lexus LC 500h Lexus LC 500h

Od czasu, gdy ponad rok temu Lexus zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym znak towarowy LC F, w mediach ukazuje się coraz więcej informacji o nowym samochodzie - od luźnych spekulacji po przecieki i nieoficjalne informacje od osób z wnętrza japońskiej firmy.

Szczególnie duże zainteresowanie dziennikarzy budzi kwestia napędu, bo o ile we wszystkich dotychczasowych samochodach rodziny F – modelach IS F, RC F i GS F – stosowany był pięciolitrowy, wolnossący silnik V8 o mocy niemal 500 KM, w jednostkę tę wyposażony jest już standardowy Lexus LC 500. Nie ulega wątpliwości, że wyczynowy LC F potrzebuje czegoś mocniejszego.

REKLAMA

REKLAMA

Według magazynu Car & Driver, napęd Lexusa LC F ma stanowić czterolitrowy silnik V8 twin turbo o mocy ponad 600 KM, współpracujący z dziesięciostopniową przekładnią automatyczną.

Napęd na tylne koła ma być przenoszony za pośrednictwem zmodernizowanego aktywnego mechanizmu różnicowego z wektorowaniem momentu obrotowego, a dynamikę pojazdu będzie koordynował udoskonalony system VDIM (Vehicle Dynamics Integrated Management), integrujący pracę wszystkich podsystemów odpowiedzialnych za stabilność, trakcję i inne własności jezdne.

Dla zmniejszenia masy pojazdu na szeroką skalę zostaną zastosowane elementy wykonane z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym.

REKLAMA

Przewidywania dotyczące napędu są zbieżne z wcześniejszymi informacjami ukazującymi się w mediach, według których nowa czterolitrowa jednostka V8 ma dzięki wykorzystaniu dwóch turbosprężarek osiągać moc około 600 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu 700 Nm.

Nowy silnik ma wykorzystywać połączone pod kątem 90 stopni dwa bloki pochodzące z dwulitrowych, turbodoładowanych, czterocylindrowych silników 8AR-FTS, wykorzystywanych np. w modelach IS 300, NX 300, RC 300 czy RX 300.

Wszystkie dotychczasowe modele serii F (IS F, LFA, RC F, GS F) Lexus prezentował podczas wystawy North American International Auto Show w Detroit, więc jeśli informacje Car & Driver co do roku się sprawdzą, premiery Lexusa LC F należy oczekiwać w styczniu 2021 r.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 586 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij