[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Lexus LFA za ponad 3 mln złotych

Lexus LFA jest jednym z tych supersamochodów, które powstały w limitowanej serii i po latach kosztują więcej, niż nowe. Tak jak model na zdjęciu poniżej.

Lexus LFA na aukcji Lexus LFA na aukcji

Na całym świecie jest tylko 500 kultowych supersamochodów Lexus LFA, więc oferta sprzedaży LFA jest zawsze pewną sensacją, a ceny używanych egzemplarzy są wielokrotnie wyższe od 375 tys. dolarów, które trzeba było zapłacić za nowe auto.

Na australijskim portalu carsales.com.au wystawiono na sprzedaż śnieżnobiałego Lexusa LFA z 2011 roku. Samochód zarejestrowany w stanie Queensland ma numer seryjny 177.

Lexus LFA Lexus LFA

Sądząc po niemałym, jak na supersamochód, przebiegu 26 426 km, auto nie zostało kupione jako lokata kapitału. Widać też jednak, że właściciel nie eksploatował go nadmiernie i dbał o utrzymanie go w doskonałym stanie.

Lexus LFA Lexus LFA

Smaczku aukcji dodaje fakt, że na rynek australijski sprowadzonych jedynie 10 Lexusów LFA, z których co najmniej jeden wciąż stanowi ozdobę firmowego salonu. Kupując prezentowany egzemplarz, można wstąpić do wyjątkowo ekskluzywnego klubu, którego liczba członków wyraża się jedną cyfrą. Za ten zaszczyt trzeba jednak słono zapłacić. Cena to niemal 1,1 mln dolarów australijskich, czyli prawie 3,1 mln złotych.

Lexus LFA Lexus LFA

Przypomnijmy, że Lexus rozpoczął prace nad modelem LFA na początku XXI wieku. Wersję koncepcyjną supersamochodu zaprezentowano w roku 2005. Dwa lata później powstał zaawansowany prototyp, a wersja przedseryjna pokazana została w 2008 roku.

Produkcja samochodu ruszyła pod koniec 2010 roku i trwała do grudnia 2012, kiedy z taśmy zjechał ostatni, pięćsetny egzemplarz limitowanej serii.

Lexus LFA Lexus LFA

Drapieżnie stylizowanego Lexusa LFA wyposażono w lekkie i wytrzymałe nadwozie, wykonane w większości z kompozytów, zbrojonych włóknem węglowym.

Lexus LFA Lexus LFA

Do napędu zastosowano opracowany wspólnie z Yamahą, specjalnie dla Lexusa LFA, wolnossący, dziesięciocylindrowy silnik widlasty o pojemności skokowej 4,8 litra, współpracujący z sekwencyjną, sześciobiegową przekładnią automatyczną.

Jest to jednostka wysokoobrotowa, bo moc 560 KM osiągana jest przy 8700 obr./min, a maksymalny moment obrotowy 480 Nm jest dostępny przy 6800 obr./min. Ogranicznik obrotów pozwala na rozkręcenie jednostki do 9500 obr./min.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 118 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij