Lexus LFA za ponad 3 mln złotych

Lexus LFA jest jednym z tych supersamochodów, które powstały w limitowanej serii i po latach kosztują więcej, niż nowe. Tak jak model na zdjęciu poniżej.

Lexus LFA na aukcji carsales.com.au
Lexus LFA na aukcji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na całym świecie jest tylko 500 kultowych supersamochodów Lexus LFA, więc oferta sprzedaży LFA jest zawsze pewną sensacją, a ceny używanych egzemplarzy są wielokrotnie wyższe od 375 tys. dolarów, które trzeba było zapłacić za nowe auto.

REKLAMA

Na australijskim portalu carsales.com.au wystawiono na sprzedaż śnieżnobiałego Lexusa LFA z 2011 roku. Samochód zarejestrowany w stanie Queensland ma numer seryjny 177.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LFA
Lexus LFA

Sądząc po niemałym, jak na supersamochód, przebiegu 26 426 km, auto nie zostało kupione jako lokata kapitału. Widać też jednak, że właściciel nie eksploatował go nadmiernie i dbał o utrzymanie go w doskonałym stanie.

REKLAMA

Lexus LFA
Lexus LFA

Smaczku aukcji dodaje fakt, że na rynek australijski sprowadzonych jedynie 10 Lexusów LFA, z których co najmniej jeden wciąż stanowi ozdobę firmowego salonu. Kupując prezentowany egzemplarz, można wstąpić do wyjątkowo ekskluzywnego klubu, którego liczba członków wyraża się jedną cyfrą. Za ten zaszczyt trzeba jednak słono zapłacić. Cena to niemal 1,1 mln dolarów australijskich, czyli prawie 3,1 mln złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LFA
Lexus LFA

Przypomnijmy, że Lexus rozpoczął prace nad modelem LFA na początku XXI wieku. Wersję koncepcyjną supersamochodu zaprezentowano w roku 2005. Dwa lata później powstał zaawansowany prototyp, a wersja przedseryjna pokazana została w 2008 roku.

Produkcja samochodu ruszyła pod koniec 2010 roku i trwała do grudnia 2012, kiedy z taśmy zjechał ostatni, pięćsetny egzemplarz limitowanej serii.

REKLAMA

Lexus LFA
Lexus LFA

Drapieżnie stylizowanego Lexusa LFA wyposażono w lekkie i wytrzymałe nadwozie, wykonane w większości z kompozytów, zbrojonych włóknem węglowym.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LFA
Lexus LFA

Do napędu zastosowano opracowany wspólnie z Yamahą, specjalnie dla Lexusa LFA, wolnossący, dziesięciocylindrowy silnik widlasty o pojemności skokowej 4,8 litra, współpracujący z sekwencyjną, sześciobiegową przekładnią automatyczną.

Jest to jednostka wysokoobrotowa, bo moc 560 KM osiągana jest przy 8700 obr./min, a maksymalny moment obrotowy 480 Nm jest dostępny przy 6800 obr./min. Ogranicznik obrotów pozwala na rozkręcenie jednostki do 9500 obr./min.

REKLAMA