[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lexus LS - NAIAS 2017

Lexus zapowiada nowy flagowy model. Topowa limuzyna, model LS zadebiutuje na styczniowych targach NAIAS w Detroit.

Lexus LS Zapowiedź Lexusa LS piątej generacji

Lexus LS to najważniejszy model dla japońskiej marki. W 1989 r był to pierwszy seryjnie produkowany samochód  z logo Lexusa. Auto powstawało od 1983 r, jako projekt o nazwie F1. Finalny model został nazwany Lexus LS400. Od tamtego czasu na rynku pojawiły się cztery generacje flagowej limuzyny.

Piąta generacja zadebiutuje na targach NAIAS w Detroit. Na razie wiemy, że nowy model został zbudowany na nowej płycie podłogowej - GA-L. Lexus mówi o niej, iż powstała specjalnie dla samochodów luksusowych.

Wraz z zapowiedzią Lexus udostępnił zdjęcie, na którym widać, że z przodu flagowy model upodobni się do coupe LC. I to duży atut tego samochód, gdyż ilość przetłoczeń i ostrych kawedzi w nowej stylistyce Lexusa przyciąga wzrok.

LS podzieli zapewne także układ napędowy z modelem LC. Tym samym gamę powinny stanowić silnik V8 o mocy ok. 471 KM z 10 biegową skrzynią automatyczną oraz wariant hybrydowy, który w LC 500h oferuje 354 KM mocy.

Na razie nie wiemy, czy w ofercie pojawi się wersja z napędem przekazywanym na obie osie. Takie auto mogłoby jeszcze lepiej konkurować z niemieckimi samochodami, które także występują z napędem 4x4. Na zdjęciu widać tylko część układu napędowego. Stąd należy sądzić, że na razie LS będzie występował tylko jako tylnonapędowe auto. 

Interesujące jest również to, czy Lexus na bazie nowego LS zbuduje duże coupe. Taki model mógłby stać się bezpośrednim konkurentem klasy S Coupe, która to bardzo dobrze się sprzedaje. Nowy Lexus LS powinien na europejskim rynku zadebiutować mniej więcej we wrześniu 2017. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 510 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij