Lexus LS+ Concept zapowiada przyszłość marki

Lexus LS nowej generacji dopiero co zadebiutował, a Japończycy już przygotowali prototyp zapowiadający jego następne wcielenie. Koncept pokazuje możliwości inżynierów i stylistów firmy.

Lexus LS+ Concept
Lexus LS+ Concept

Jak przystało na Lexusa, pojazd wyróżnia bardzo futurystyczna stylistyka, z wielką atrapą chłodnicy o kształcie klepsydry. Nadwozie ma wiele przetłoczeń, nie brakuje też ostrych linii, co dodaje prototypowi dynamiki.

REKLAMA

Linia boczna przypomina aktualnego LS-a. Zamiast lusterek bocznych zastosowano tu smukłe wypustki kamer zewnętrznych. W  projekcie tym widać, że marka systematycznie udoskonala swój obecny język stylistyczny, zwany L-Finesse.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS+ Concept
Lexus LS+ Concept

Obok charakterystycznego grilla, który zawiera aktywne klapy poprawiające aerodynamikę, znajdują się dwa duże wloty powietrza. Sprawiają one, że samochód wygląda jeszcze masywniej. W oczy rzucają się również ciekawie zaprojektowane reflektory, wykorzystujące technologię laserową.

 Tylne światła również mają nietypowy kształt. Dominuje w nich listwa świetlna, która biegnie przez całą szerokość nadwozia i łączy obie lampy. Oryginalnie prezentują się także - znajdujące się nad i pod nimi - cienkie paski świetlne, sprawiające wrażenie trójwymiarowości. Jest to nawiązanie do najnowszych modeli, w tym LS-a i coupe LC.  Wisienką na torcie są okazałe felgi o średnicy 22 cali.

REKLAMA

Lexus LS+ Concept
Lexus LS+ Concept

Lexusa LS+ Concept wyposażono w wiele zaawansowanych systemów, także tych związanych z autonomiczną jazdą. Wśród nich jest "Highway Teammate", czyli autopilot umożliwiający samodzielne poruszanie się pojazdu po autostradach i drogach ekspresowych.

Samochód sam przyspieszy, zahamuje oraz zmieni pas ruchu, a kierowca w międzyczasie będzie mógł zająć się swoimi sprawami. System ma być gotowy w 2020 r. i niewykluczone, że trafi już do obecnej generacji LS-a, po jego face liftingu.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS+ Concept
Lexus LS+ Concept

Najnowszy koncept Japończyków wyposażono również w układ sztucznej inteligencji, która może się rozwijać, dzięki obserwacji sytuacji na drodze i zbieraniu danych z "chmury" - od innych pojazdów.

Najnowszy prototyp Lexusa stanowi kolejny krok w dążeniu do pełnej autonomizacji samochodów. Pytanie tylko, czy kierowca w takich autach będzie jeszcze potrzebny? Póki co na pewno, ale w przyszłości - niekoniecznie.

REKLAMA