Lexus LS także w wersji F-Sport

Japońska marka zaprezentowała na salonie w Nowym Jorku usportowioną wersję swojego flagowego modelu LS.

Lexus LS F-Sport
Lexus LS F-Sport

Po premierze podstawowych odmian nowej generacji modelu LS, a więc benzynowej LS 500 oraz hybrydowej LS 500h, Lexus pokazał swoją reprezentacyjną limuzynę w usportowionej wersji F-Sport. Litera F w nazwie nawiązuje do toru Fuji Speedway w Japonii, gdzie samochody tej marki poddawane są próbom torowym.

REKLAMA


LS z 3,5-litrowym silnikiem V6 o mocy 415 KM i 600 Nm momentu obrotowego przyspiesza do setki w 4,5 s. Auto korzysta z 10-biegowej automatycznej skrzyni oraz napędu 4x4. Wersja F-Sport dostęna jest również z napędem hybrydowym, korzystającym również z 3,5-litrowego V6, tyle że bez turbodoładowania doładowania. Łączna moc napędu wynosi 354 KM, a moment obrotowy trafia na tylną oś lub na wszystkie koła za pośrednictwem bezstopniowej planetarnej skrzyni e-CVT oraz 4-biegowej przekładni automatycznej. Pozwala to na osiągnięcie 100 km/h w czasie 5,2 s (wersja z napędem na tylną oś).


Wersja ta wyróżnia się zmienionym przednim grillem i zderzakiem z bocznymi wlotami powietrza, 20-calowymi obręczami z lekkich stopów, 6-tłoczkowymi zaciskami hamulców z przodu oraz oferowanymi jedynie w wersji F-Sport lakierami białym White Nouva i niebieskim Heat Blue. Auto ma utwardzone i obniżone zawieszenie. We wnętrzu znajdziemy sportowe fotele, aluminiowe elementy wykończenia, specjalną kierownicę F-Sport oraz zamszową tapicerkę z perforacją. Pedały oraz podpórkę lewej stopy wykonano z aluminium, co dodatkowo dodaje wnętrzu sportowego charakteru, który widać też po perforowanym lewarku biegów F-Sport. Opcjonalnie można wybrać wnętrze w czerwonej kolorystyce RED, stworzonej specjalnie dla tej wersji.

LS 500 F-Sport wyposażono w najnowszą generację systemu Lexus VDIM (Vehicle Dynamic Integrated Managment), nadzorującego współpracę wszystkich układów pojazdu, a także aktywny system sterowania czterema kołami LDH (Lexus Dynamic Handling).

REKLAMA