REKLAMA

Lexus LS – więcej komfortu i dynamiki

Lexus LS przechodzi subtelny face lifting. Rzut oka na nadwozie mówi, że zmian prawie nie ma. Rzeczywiście, większość jest niewidoczna, ale ma być odczuwalna.

Lexus LS facelift 2020 Lexus LS facelift 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 490 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Lexus przeprowadził pierwszy face lifting piątej generacji modelu LS od czasu debiutu limuzyny w 2017 roku. Nie ma co jednak doszukiwać się dużych nowości, szczególnie w wyglądzie. Chodzi bowiem głównie o podniesienie poziomu wygody pasażerów i poczucia luksusu.

Lexus LS – stylistyka

Wprawne oko fana modelu LS zauważy, że z przodu pojawiły się całkiem nowe światła, z potrójnymi modułami świetlnymi i charakterystycznym motywem odwróconej, stylizowanej litery V świateł do jazdy dziennej. Swoją drogą, te dzienne LED-y trafiły teraz pod jeden wspólny klosz, a nie są już oddzielnym elementem. Wygląda to dobrze. Lepiej niż do tej pory, choć znajdzie się zapewne wielu fanów poprzedniego rozwiązania.

REKLAMA

Poza przednim pasem zmiany są jeszcze mniej zauważalne. Tył wygląda praktycznie tak samo, za to pojawiły się nowe wzory 20-calowych felg dla wersji F Sport oraz nowy kolor nadwozia.

Lexus LS – wnętrze

W kabinie największą nowością jest nowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego o przekątnej 12,3 cala. System pozwala oczywiście na łączność SmartDeviceLink, Apple CarPlay oraz Android Auto. Poza tym mamy nowe kolory niektórych elementów oraz dodatkowy przycisk sterowania ogrzewaniem foteli i kierownicy, umieszczony na konsoli środkowej.

Miało być wygodniej? Będzie, również za sprawą nowych foteli, które korzystają z bardziej miękkiego wypełnienia oraz... głębiej umieszczonych punktów ściegów. Ale to nie wszystko w temacie wygody, bo modyfikacje obejmują też charakterystykę zawieszenia adaptacyjnego, stabilizatory, a nawet nowe poduszki silnika – wszystko dla zminimalizowania drgań przenoszonych do kabiny.

Ciszę wewnątrz Lexusa LS zapewni dodatkowo zmodyfikowany układ wyciszania Active Noise Control oraz poprawy brzmienia silnika Engine Sound Enhancement, a także... zmniejszenie maksymalnych obrotów silnika podczas przyspieszania.

Odświeżony Lexus LS zadebiutuje dopiero w 2021 roku – poza Japonią, która otrzyma tę wersję już w tym roku. Czekamy z niecierpliwością, żeby przekonać się, jak cicho i komfortowo jeździ się LS-em po liftingu.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA