[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Lexus LS z hybrydowym napędem twin turbo

Lexus pracuje nad mocniejszym napędem hybrydowym z silnikiem V6 z dwiema turbosprężarkami do limuzyny LS.

Lexus LS 500h Lexus LS 500h
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 510 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Oprócz hybrydowego twin turbo V6 Lexus rozważa także rozbudowę oferty napędowej modelu o hybrydę plug-in, napęd elektryczny i wodorowy. Informacje te podał australijski portal GoAuto, na podstawie rozmowy z szefem inżynierów Lexusa LS.

Toshio Asahi, główny inżynier Lexusa LS, powiedział dziennikarzom GoAuto, że wśród jednostek napędowych rozważanych dla obecnej, piątej generacji LS są zarówno hybryda plug-in, jak i napęd czysto elektryczny oraz korzystający z wodorowych ogniw paliwowych.

Asahi ujawnił także, że inżynierowie Lexusa pracują nad jeszcze mocniejszą jednostką hybrydową. Według brytyjskiego Car Magazine, ma ona wykorzystywać sześciocylindrowy, widlasty silnik z dwiema turbosprężarkami.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS 500h Lexus LS 500h

Produkcję samochodu z wodorowymi ogniwami paliwowymi przedstawiciele Lexusa zapowiadali już podczas premiery koncepcyjnego modelu LF-FC na tokijskim salonie samochodowym w 2015 roku twierdząc, że nastąpi to "szybciej, niż można się spodziewać".

Japoński koncern planuje także "wodorową ofensywę" podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, których jest oficjalnym partnerem.

REKLAMA

Lexus LS 500h Lexus LS 500h

Aktualnie Lexus LS 500 jest wyposażony w 3,5 litrowy, benzynowy silnik V6 twin turbo o mocy 421 KM i momencie obrotowym 600 Nm, napędzający tylne koła poprzez 10-biegową przekładnię automatyczną.

Hybrydowa wersja Lexus LS 500h ma nową jednostkę Multi Stage Hybrid System z 3,5-litrowym silnikiem V6, współpracującym z silnikiem elektrycznym. Łączna moc tego układu to 264 kW, co zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij