[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lexus LS z hybrydowym napędem twin turbo

Lexus pracuje nad mocniejszym napędem hybrydowym z silnikiem V6 z dwiema turbosprężarkami do limuzyny LS.

Lexus LS 500h Lexus LS 500h

Oprócz hybrydowego twin turbo V6 Lexus rozważa także rozbudowę oferty napędowej modelu o hybrydę plug-in, napęd elektryczny i wodorowy. Informacje te podał australijski portal GoAuto, na podstawie rozmowy z szefem inżynierów Lexusa LS.

Toshio Asahi, główny inżynier Lexusa LS, powiedział dziennikarzom GoAuto, że wśród jednostek napędowych rozważanych dla obecnej, piątej generacji LS są zarówno hybryda plug-in, jak i napęd czysto elektryczny oraz korzystający z wodorowych ogniw paliwowych.

Asahi ujawnił także, że inżynierowie Lexusa pracują nad jeszcze mocniejszą jednostką hybrydową. Według brytyjskiego Car Magazine, ma ona wykorzystywać sześciocylindrowy, widlasty silnik z dwiema turbosprężarkami.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LS 500h Lexus LS 500h

Produkcję samochodu z wodorowymi ogniwami paliwowymi przedstawiciele Lexusa zapowiadali już podczas premiery koncepcyjnego modelu LF-FC na tokijskim salonie samochodowym w 2015 roku twierdząc, że nastąpi to "szybciej, niż można się spodziewać".

Japoński koncern planuje także "wodorową ofensywę" podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, których jest oficjalnym partnerem.

REKLAMA

Lexus LS 500h Lexus LS 500h

Aktualnie Lexus LS 500 jest wyposażony w 3,5 litrowy, benzynowy silnik V6 twin turbo o mocy 421 KM i momencie obrotowym 600 Nm, napędzający tylne koła poprzez 10-biegową przekładnię automatyczną.

Hybrydowa wersja Lexus LS 500h ma nową jednostkę Multi Stage Hybrid System z 3,5-litrowym silnikiem V6, współpracującym z silnikiem elektrycznym. Łączna moc tego układu to 264 kW, co zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 510 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij