REKLAMA

Lexus LX po zmianach, V8 zostaje

Lexus LX przeszedł face lifting. Dlaczego o nim piszemy, skoro auta nie ma w polskiej ofercie? Choćby dlatego, że kiedyś w niej był. Krótko i w niewielkiej liczbie, ale był. I sprzedał się na pniu.

Lexus LX 570 Materiały prasowe
Lexus LX 570
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 599 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Amerykański oddział Lexusa wprowadza drobne zmiany w SUV-ie LX 570. W odsłonie na rok modelowy 2021 samochód otrzymał nowe wyposażenie i ponownie jest dostępny w bardzo limitowanej wersji. A pod jego maską pozostała potężna jednostka V8.

REKLAMA

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Lexus LX nie jest może dostępny w Europie, ze względu na politykę modelową marki, ale także na surowe normy emisji na Starym Kontynencie, ale przecież raptem dwa lata temu krótka seria pojawiła się w nieoficjalnej sprzedaży w Polsce.

W połowie 2018 roku do Polski trafiło 50 egzemplarzy Lexusa LX. Poza oficjalnym kanałem dystrybucji dostępna była wersja LX 570. Samochody homologowane były pojedynczo, w ramach tzw. dopuszczenia jednostkowego – procedury znanej choćby z rejestracji pojazdów typu SAM. Nie wnikając w szczegóły, cała ta krótka, ekskluzywna seria terenowego SUV-a, opartego na Toyocie Land Cruiser, rozeszła się jak ciepłe bułeczki - nawet pomimo ceny 650 tys. złotych.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Lexus LX - Amazon Alexa i nowy wygląd

Wróćmy jednak do „tu i teraz”. Bo oto Lexus LX przechodzi zmiany, w ramach których auto współpracuje z asystentem głosowym Amazon Alexa. W ofercie znalazł się też nowy, zielony lakier Nori Green Pearl, a wnętrze może być wykończone w jasnobrązowym kolorze Glazed Caramel.

Japońska marka wprowadziła również zmiany w popularnym pakiecie Sport Package, zarezerwowanym dla odmian z trzema rzędami siedzeń. W takiej wersji potężny SUV otrzymuje nowe, 21-calowe felgi z kutego aluminium, zmodyfikowany przód o bardziej sportowym charakterze czy lusterka w kolorze nadwozia z chromowanymi akcentami. W środku auto charakteryzują czarna podsufitka i skórzana tapicerka w jednym z trzech wariantów kolorystycznych.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LX Inspiration Series

Do amerykańskiej oferty Lexusa powraca również LX w bardzo limitowanej wersji Inspiration Series. Samochód jest dostępny z czarnym lakierem Black Onyx lub białym Eminent White Pearl. Specjalną odmianę wyróżniają liczne akcenty w czarnym kolorze – czarna atrapa chłodnicy, przydymione klosze reflektorów i wstawki z czarnego chromu.

We wnętrzu auto otrzymuje czarną podsufitkę i skórzaną tapicerkę o takiej samej barwie z dodatkowymi wstawkami z czerwonej skóry. Ponadto w wyposażeniu znajdują się specjalne dywaniki i mata w bagażniku oraz pokrowiec na kluczyki. Lexus LX Inspiration Series też jest dostępny wyłącznie w wersji z trzema rzędami siedzeń. Na rynek trafi jedynie 500 egzemplarzy specjalnego auta.

Silnik V8 w standardzie

Znanego z polskiej krótkiej serii Lexusa LX 570 wciąż napędzać będzie 5,7-litrowa V-ósemka o mocy ponad 380 KM i maksymalnym momencie obrotowym dochodzącym do prawie 550 Nm. Silnik połączono z 8-biegowym automatem, który przekazuje siłę napędową na wszystkie koła. Pośredniczy w tym centralny mechanizm różnicowy typu Torsen z elektroniczną blokadą.

Standardem we wszystkich egzemplarzach jest też pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +, a także układy monitorowania martwego pola i powiadamiania o ruchu poprzecznym z tyłu auta. Ponadto największy SUV Lexusa otrzymuje pakiet kamer zapewniających widok 360 stopni i ukazujących przeszkody w terenie oraz asystenta parkowania.

LX należy do linii flagowych modeli Lexusa, więc auto dysponuje bardzo bogatym wyposażeniem. Na liście znajdziemy 19-głośnikowy zestaw audio Mark Levinson czy system multimedialny dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń z dwoma 11,6-calowymi wyświetlaczami.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA