REKLAMA

Lexus RC F-Sport Black Edition

Lexus zaprezentował model RC 300h F-Sport w specjalnej wersji Black Edition, która inspirowana jest japońskim... czarnym tuszem sumi.

Lexus RC F-Sport Black Edition
Lexus RC F-Sport Black Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 224 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Lexus RC 300h F-Sport w nowej, specjalnej wersji Black Edition, pokazanej po raz pierwszy na salonie samochodowym w Genewie, zgodnie z nazwą wykorzystuje szereg czarnych elementów stylistycznych.

Jak podaje producent, czerń Lexusa RC w wersji Black Edition inspirowana jest głęboką czernią japońskiego tuszu sumi, wykorzystywanego od wieków w tradycyjnej japońskiej sztuce malarskiej i kaligrafii.

Grill Lexusa RC F-Sport o kształcie klepsydry, w którego przestrzennej siatce można dostrzec powtarzający się rytmicznie motyw litery L, zyskał wykończenie o barwie ciemnego chromu, podobnie jak nowe, okrągłe przeciwmgielne światła LED, umieszczone na bokach dolnej części grilla.

REKLAMA

REKLAMA

19-calowe koła F-Sport ze stopów lekkich mają matowo-czarne wykończenie. Czarne obramowania okien wykonane ze stali nierdzewnej tworzą ciekawe zestawienie z lakierem Graphite Black.

Wewnątrz kabiny czarną skórą pokryto koło kierownicy i tapicerkę foteli F-Sport z kontrastowym stębnowaniem pomarańczową nicią. Nowe elementy wykończeniowe wykonano z drewna barwionego na czarno tuszem sumi.

Lexus RC  F-Sport Black Edition wyposażony jest w hybrydową jednostkę napędową z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym, współpracującym z potężnym silnikiem elektrycznym, osiągającą łączną moc 223 KM. Średnie zużycie paliwa sięgać ma zaledwie 5 l / 100km.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA