Lexus RC-F świecący rytmem twojego serca

Australijski oddział Lexusa zbudował elektro-luminescencyjny model RC-F, którego nadwozie świeci w rytm bicia serca kierowcy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Lexus RC-F jest autem wyjątkowym samym w sobie. Jego mocarna 477-konna V-ósemka, drapieżna stylistyka i fantastyczne osiągi zapewniły mu miejsce pośród samochodowej elity. Australijski oddział Lexusa dopadł jeden egzemplarz tego niecodziennego coupe i zamienił go w absolutnie unikalne auto, zajmując się jedynie jego lakierem.

REKLAMA

Na czym polega jego niepowtarzalność? Nadwozie tego „Lexa” pomalowane zostało elektro-luminescencyjnym lakierem. Ale co w zasadzie oznacza ten pachnący czymś z pogranicza fizyki i chemii termin? Postaramy się wytłumaczyć to w możliwie najprostszy sposób.

Karoserię Lexusa pokrywa specjalny lakier amerykańskiej firmy Luminor, który świeci jasnym, błękitnym kolorem, kiedy przechodzi przez niego impuls elektryczny. Na tym jednak nie kończy się cały „bajer”. Kierowca ma założone na sobie urządzenie monitorujące pracę serca, które jest jednocześnie połączone z jednostką sterującą lakieru. Współpracujące ze sobą urządzenia tego systemu skutkują tym, że na karoserii Lexusa wyświetlana jest na żywo animacja obrazująca tempo bicia serca kierowcy. Działanie całego elektro-luminescencyjnego lakieru świetnie obrazuje nakręcony film. 

 

REKLAMA