REKLAMA

Lexus UX (Genewa 2018)

Lexus UX, czyli "Urban Explorer", to pierwszy kompaktowy crossover Lexusa. Samochód ma nadwozie o oryginalnym designie i będzie dostępny z napędem hybrydowym czwartej generacji oraz z silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra.

Lexus UX (Genewa 2018)
Lexus UX (Genewa 2018)

Auto zostało zbudowane na platformie GA-C, która umożliwiła najniższe umiejscowienie środka ciężkości spośród aut w tym segmencie pojazdów oraz wysoką sztywność nadwozia. Takie cechy sprawiają, że UX może się pochwalić zwinnością i właściwościami jezdnymi sportowego hatchbacka.

Nowy model ma 4,5 m długości, 1,5 m wysokości i 1,8 m szerokości, a jego rozstaw osi to 2,6 m. Pasażerowie siedzący na kanapie mają na nogi wystarczająco miejsca (aż 870 mm), sporo miejsca przewidziano też na bagaże (długość przedziału ładunkowego wynosi 791 mm). Wymiary i promień skrętu (5,2 m) UX-a sprawiają, że auto jest bardzo zwinne.

REKLAMA

Lexus UX (Genewa 2018)
Lexus UX (Genewa 2018)

Z nowym modelem debiutują dwa nowe rodzaje napędu - UX 250h będzie wyposażony w samoładujący się system hybrydowy czwartej generacji o mocy 178 KM (131 kW; dane wstępne) oraz napęd na przednie koła lub w opcji 4x4 (E-Four), natomiast UX 200 będzie miał nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 l (168 KM) i nową przekładnię bezstopniową Direct Shift.

REKLAMA

Lexus UX (Genewa 2018)
Lexus UX (Genewa 2018)

Nowy model Lexusa zostanie bogato wyposażony w układy z zakresu bezpieczeństwa, m.in. w najnowszą wersję systemu Lexus Safety System+ obejmującego Pre-Collision System do wykrywania rowerzystów i pieszych w nocy, czy Parking Support Brake, który informuje o ryzyku najechania na obiekt lub inny pojazd zbliżający się od tyłu (rozpocznie wtedy hamowanie oraz ostrzeże kierowcę sygnałami dźwiękowymi, by zapobiec kolizji lub zmniejszyć jej skutki).

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA