[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Lexus UX - najmniejszy model w rodzinie

Nowego Lexusa UX poznaliśmy na salonie samochodowym w Genewie. To pierwszy model japońskiej marki w segmencie niedużych SUV-ów.

Lexus UX Lexus UX

Zaprezentowany na genewskim salonie samochodowym nowy miejski crossover Lexus UX zwraca uwagę dynamiczną i zwartą sylwetką oraz tym, do czego Lexus przyzwyczaił nas w ostatnich latach - ciekawą stylizacją.

UX jest pierwszym modelem Lexusa zbudowanym w oparciu o nową platformę GA-C (Global Architecture – Compact). Charakteryzuje się ona szerokim wykorzystaniem w konstrukcji nadwozia stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, zastosowaniem struktur pierścieniowych wokół otworów drzwiowych, a także użyciem wyrafinowanych technologii łączenia elementów – klejenia strukturalnego oraz laserowego spawania metodą LSW (Laser Screw Welding).

REKLAMA

REKLAMA

Lexus UX Lexus UX

W efekcie uzyskano nadwozie o bardzo dużej sztywności i małej masie. Zmniejszeniu masy sprzyja także wykorzystanie aluminium w konstrukcji drzwi, przednich błotników i pokrywy silnika oraz wykonanie pokrywy bagażnika z kompozytów.

Napęd podstawowej wersji UX 250h stanowi hybrydowa jednostka spalinowo-elektryczna czwartej generacji z nowym, dwulitrowym silnikiem benzynowym o rekordowej sprawności cieplnej 41 proc., współpracującym z silnikiem elektrycznym poprzez przekładnię e-CVT.

REKLAMA

Lexus UX Lexus UX

Łączna moc tego układu, wynosząca 178 KM, przekazywana jest na przednie koła za pośrednictwem nowej przekładni napędowej o obniżonym tarciu.

Wariant z napędem na cztery koła wykorzystuje system E-Four z dodatkowym silnikiem elektrycznym na tylnej osi, który uruchamiany jest przez komputer po wykryciu uślizgu przednich kół.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus UX Lexus UX

Wersję z napędem konwencjonalnym UX 200 napędza nowy silnik benzynowy 2.0, wyróżniający się wysoką sprawnością cieplną rzędu 40 procent. Silnik współpracuje z bezstopniową skrzynią biegów Direct Shift.

W sportowych wariantach Lexus UX F Sport dokonano tuningu zawieszenia - zastosowanie specjalnych sprężyn i drążków stabilizujących dodatkowo zwiększa stabilność. Dostępny jest także znany z flagowego coupe Lexus LC system adaptacyjnego zawieszenia AVS (Adaptive Variable Suspension, który w trybie Sport S+ zmniejsza siłę tłumienia podczas jazdy po prostej, a na zakrętach usztywnia zawieszenie, minimalizując przechyły nadwozia.

REKLAMA

Lexus UX Lexus UX

Wrażenia z jazdy można dodatkowo poprawić dzięki systemowi Active Sound Control, wytwarzającymi efekty dźwiękowe typowe dla samochodów z konwencjonalną automatyczną skrzynią biegów.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 153 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij