Lexus UX - nowy SUV Lexusa

Lexus potwierdził, że niebawem wprowadzi do sprzedaży kolejny model - będzie to mały SUV wzorowany na modelu UX Concept.

Lexus UX Concept
Lexus UX Concept

Lexusa UX Concept zadebiutował w zeszłym roku na salonie samochodowym w Paryżu, a teraz japoński producent potwierdza, że taki model niedługo trafi do oferty. Samochód ma być pozycjonowany niżej niż kompaktowy Lexus NX, więc będzie konkurował m.in. z BMW X1, Mercedesem GLA czy Audi Q3. Niewykluczone, że model UX będzie basował na Toyocie C-HR.

Wiceprezydent marki, Yoshihiro Sawa, zapowiedział na zeszłotygodniowym salonie samochodowym w Genewie - "Spodziewajcie się modelu UX, to wcale nie taka odległa przyszłość". Zapowiedział on także, że marka chce wyjść do młodych klientów, którzy oczekuj a jeszcze świeższego i bardziej nowoczesnego designu.

Ale więcej szczegółów nie jest znane. Wiadomo jedynie, że samochód ma mieć podobne wymiary jak prototyp UX Concept pokazany w Paryżu, co oznacza że zachowany zostanie dość długi rozstaw osi. Jeżeli Lexus UX zostanie zbudowany w oparciu o Toyotę C-HR najprawdopodobniej otrzyma układ hybrydowy z tego modelu, czyli połączenie silnika benzynowego 1.8 z silnikiem elektrycznym i przekładnią CVT - moc samochodu może byc jednak większa niż 122 KM serwowane w Toyocie C-HR.

Samochód w wersji seryjnej poznamy pewnie dopiero w 2018 roku, a do sprzedaży trafi on zapewne kilka miesięcy później.

REKLAMA
REKLAMA