REKLAMA

Lexus UX - nowy rywal Audi Q3 i Mercedesa GLA

Na salonie samochodowym w Genewie, obok Lexusa RX L i koncepcyjnego LF-1 Limitless, zadebiutuje nowy kompaktowy SUV Lexus UX.

Lexus UX
Lexus UX

Stoisko Lexusa na salonie samochodowym w Genewie będzie w tym roku obstawione przez trzy premiery, z których najważniejszą będzie prezentacja całkiem nowego modelu w gamie - Lexusa UX. Model ten na rynku konkurować będzie z Audi Q3, BMW X1 czy Mercedesem GLA.

Po raz pierwszy z Lexusem UX mieliśmy do czynienia na salonie samochodowym w Paryżu w 2016 roku, gdzie został zaprezentowany w wersji koncepcyjnej. Wraz z tym modelem marka chce wyjść do młodych klientów, którzy oczekują świeżego i nowoczesnego designu.

Debiut Lexusa UX, o którym wciąż wiemy bardzo niewiele, zwiększy gamę SUV-ów japońskiej marki do pięciu modeli, obok NX, RX i dużych GX oraz LX.

REKLAMA

Lexus UX Concept
Lexus UX Concept

Przy okazji potwierdzenia informacji o debiucie modelu w Genewie, producent pokazał komputerową grafikę prezentującą tył Lexusa UX. Widać na niej efektownie wyglądającą linię świetlną, przechodzącą przez całą szerokość samochodu, rozszerzającą się na zewnątrz i zakończoną w układzie pionowym.

Wśród napędów Lexusa UX pojawią się czterocylindrowe silniki benzynowe UX 200 oraz UX 250 i oczywiście wersja hybrydowa UX 250h. 

UX 200 będzie zapewne napędzany dwulitrowym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem 8AR-FTS o mocy 238 KM, używanym np. w Lexusie NX 200t.

Lexus UX 250 zyska prawdopodobnie znany z nowej Toyoty Camry dwuipółlitrowy, czterocylindrowy silnik DFE o sprawności cieplnej 40 proc., a UX 250h – napęd hybrydowy z tym samym silnikiem DFE 2,5, który w tym zastosowaniu osiąga sprawność cieplną 41 proc.

Więcej na ten temat dowiemy się jednak dopiero za około dwa tygodnie, podczas dni prasowych salonu samochodowego w Genewie.

REKLAMA

Lexus UX Concept

Na szwajcarskich targach Lexus pokaże też inne nowości. Jedną z nich będzie Lexus RX L - przedłużona o 110 milimetrów wersja SUV-a RX, dysponująca trzema rzędami siedzeń. Elastyczna konfiguracja foteli zapewnić ma duże możliwości przewożenia bagażu.

Kolejną premierą będzie natomiast koncepcyjny Lexus LF-1 Limitless, który został już wcześniej pokazany na targach w Detroit. Będzie to europejski debiut tego modelu.

Publiczność na salonie samochodowym w Genewie zapozna się także z coupe RC F Special Edition, stworzonym z okazji jubileuszu dziesięciolecia rodziny wyczynowych modeli Lexus F.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA