REKLAMA

Lexus UX - pierwsze zdjęcia

Lexus opublikował oficjalne zdjęcia nowego SUV-a o nazwie UX, który zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie za kilka dni.

Lexus UX
Lexus UX

Stoisko Lexusa na salonie samochodowym w Genewie będzie w tym roku obstawione przez trzy premiery, z których najważniejszą będzie prezentacja całkiem nowego modelu w gamie - Lexusa UX. Model ten na rynku konkurować będzie z Audi Q3, BMW X1 czy Mercedesem GLA.

Po raz pierwszy z Lexusem UX mieliśmy do czynienia na salonie samochodowym w Paryżu w 2016 roku, gdzie został zaprezentowany w wersji koncepcyjnej. Wraz z tym modelem marka chce wyjść do młodych klientów, którzy oczekują świeżego i nowoczesnego designu.

REKLAMA

Lexus UX
Lexus UX

Debiut Lexusa UX, o którym wciąż wiemy niewiele, zwiększy gamę SUV-ów japońskiej marki do pięciu modeli, obok NX, RX i dużych GX oraz LX.

Wcześniej, przy okazji potwierdzenia informacji o debiucie modelu w Genewie, producent pokazał komputerową grafikę prezentującą tył Lexusa UX. Widać na niej efektownie wyglądającą linię świetlną, przechodzącą przez całą szerokość samochodu, rozszerzającą się na zewnątrz i zakończoną w układzie pionowym.

REKLAMA

Lexus UX
Lexus UX

Teraz mamy już znacznie pełniejszy obraz samochodu. Jak można się było spodziewać, wersja produkcyjna odbiega stylistyką od modelu koncepcyjnego, ale to może nawet lepiej. Samochód prezentuje się bowiem świetnie i wciąż jest bardzo awangardowy, a przy tym nie szokuje swoim wyglądem.

Więcej widać na poniższym filmie:

Wśród napędów Lexusa UX pojawią się czterocylindrowe silniki benzynowe UX 200 oraz UX 250 i oczywiście wersja hybrydowa UX 250h. Więcej na ten temat dowiemy się jednak dopiero za około dwa tygodnie, podczas dni prasowych salonu samochodowego w Genewie.

REKLAMA

Lexus UX
Lexus UX

Na szwajcarskich targach Lexus pokaże też inne nowości. Jedną z nich będzie Lexus RX L - przedłużona o 110 milimetrów wersja SUV-a RX, dysponująca trzema rzędami siedzeń. Elastyczna konfiguracja foteli zapewnić ma duże możliwości przewożenia bagażu.

Kolejną premierą będzie natomiast koncepcyjny Lexus LF-1 Limitless, który został już wcześniej pokazany na targach w Detroit. Będzie to europejski debiut tego modelu.

Publiczność na salonie samochodowym w Genewie zapozna się także z coupe RC F Special Edition, stworzonym z okazji jubileuszu dziesięciolecia rodziny wyczynowych modeli Lexus F.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA