Lexus – łódź z silnikami od RCF-a

Prawie 900 KM mocy i prędkość do 80 km/h. Ale nie łudź się – nie da się jej kupić.

Lexus Sport yacht
Lexus Sport Yacht

By zaprezentować swoje możliwości techniczne, Lexus zaprojektował 13-metrową luksusową łódź. Podobno na pomysł zbudowania takiej maszyny wpadł sam prezes Toyoty – Akio Toyoda. Chciał zobaczyć łódź łącząca w sobie sport i luksus, a te w jego opinii są elementami wyróżniającymi markę Lexus. 

REKLAMA

Lexus Sport Yacht został zbudowany według specyfikacji Japończyków w amerykańskiej firmie  Marquis-Carver Yacht Group. Napędzają go dwa silniki V8 montowane zwykle w modelach RC F, GS F i LC 500. Widać je pod przeszklonym pokładem, mają nawet tak jak w RC F-ie pomalowane na niebiesko kolektory dolotowe. Zmodyfikowane jednostki napędowe o pojemności 5 litrów generują w sumie 892 KM mocy i są w stanie rozpędzić łódź do prędkości 42 węzłów (80 km/h). 

W takiej łodzi nie mogło zabraknąć luksusowych elementów wyposażenia. Kapitan, może rozłożyć swój kapitański fotel i zaprosić obok siebie „bardzo specjalnych gości”. Do dyspozycji ma niewielką kierownicę i dwa dotykowe ekrany, na których wyświetlane są dane nawigacji, cyfrowe mapy oraz obraz z radaru i sonaru. Pod pokładem – klimatyzowana kabina wykończona skórą i drewnem, z miejscem dla 6 osób. Umywalka, lodówka, kuchenka i łazienka z prysznicem to w takiej maszynie oczywistość. W konstrukcji maszyny użyto oczywiście włókna węglowego.

Niestety, póki co powstał tylko jeden egzemplarz tej łodzi i Lexus nie planuje jej seryjnej produkcji. Fanom motoryzacji na wodzie pozostaje zamówić pokazaną w zeszłym roku przez Mercedesa łódź ARROW460, Albo Astona Martina AM37.

 

 

 

REKLAMA