Lexus przedstawia mniejszego brata RX-a - model NX

Lexus wprowadza do gamy modelowej nowy segment - średnich rozmiarów SUV. Nowy Lexus NX wjeżdża na rynek. Konkurencja - BMW X3 i Mercedes GLK.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 201 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy NX będzie napędzany jednym z dwóch silników. Wersja NX 200t to dwulitrowy benzyniak z turbiną, osiąga moc 238 KM i 350 Nm. NX 300h to hybryda z 2,5-litrowym silnikiem wolnossącym i silnikiem elektrycznym. Łączna moc zespołu hybrydowego to 197 KM.

Stylistyka NX-a jest bardzo agresywna i ostra. Projektując nowego Lexusa, styliści inspirowali się kształtem diamentu. Popracowano też nad aerodynamiką. Współczynnik oporu powietrza w nowym Lexusie NX to tylko 0.33 Cx.

W oświetleniu dominują LED-y. W przednich i tylnych lampach, we wnętrzu, przy oświetleniu lusterek i klamek. W sumie wykorzystano 90 LED-ów.

Na pokładzie znajdziemy m.in.: system kamer i czujników, monitorujących samochód w obrębie 360o, bezprzewodową stację do ładowania smartfonów, system audio Mark Levinson, nowe samoadaptujące się zawieszenie i szereg nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Kabina może być wykończona specjalnie lakierowanym drewnem (podobno procedura polerska jest taka sama jak przy drewnie wykorzystywanym w fortepianach).

Nowy Lexus NX będzie też dostępny ze sportowym pakietem F Sport. Dzięki niemu nowy Lexus będzie wyglądał jeszcze bardziej agresywnie, będzie miał niższe i sztywniejsze zawieszenie, a także inną kolorystykę wnętrza i karoserii.

Czy Lexus NX będzie w stanie dorównać niemieckim konkurentom? Czas pokaże.

Zobacz także:
REKLAMA