[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lexus szykuje premierę minivana

Lexus znany jest od lat z produkcji luksusowych limuzyn, a w ostatnim czasie także SUV-ów i modeli coupe. Teraz w grę wchodzi debiut… minivana.

Toyota Alphard Toyota Alphard, fot. Toyota

W segmencie aut luksusowych królują limuzyny i SUV-y. Lexus pozostaje temu trendowy wierny, dodatkowo proponując sportowe coupe – modele RC, RC F i LC. Okazuje się teraz, że rodzina Lexusa może się wkrótce bardziej powiększyć. Za sprawą luksusowego minivana.

Pogłoski o planach stworzenia takiego samochodu napływają wcale nie z Japonii, lecz z Filipin. Na temat pomysłu zbudowania luksusowego minivana z symbolem Lexusa na masce wypowiedział się prezydent Lexus Manila, Raymond Rodriguez. Jego zdaniem powstanie takiego auta „jest tylko kwestią czasu”. Rodriguez przyznał również, że taka konstrukcja jest na jego liście życzeń.

Chociaż Lexus nigdy nie miał w swojej ofercie minivana, stworzenie takiego samochodu wcale nie musi być wielkim wyzwaniem, bowiem jego konstrukcję można oprzeć na istniejącej Toyocie Alphard.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Alphard Toyota Alphard, fot. Toyota

Jest to luksusowe, mieszczące nawet osiem osób auto, dostępne w kilku wersjach napędowych, w tym również w odmianie hybrydowej, typowej dla samochodów Lexusa. Poza Japonią Toyotę Alphard można kupić m.in. Tajlandii, Malezji, Singapurze, Rosji i właśnie na Filipinach.

W tym ostatnim kraju segment minivanów jest mocno rozwinięty, a auta Toyoty cieszą się naprawdę dużą popularnością. To zdaniem prezydenta Lexus Manila jest dobrym sygnałem, by wprowadzić w życie pomysł stworzenia małego vana Lexusa. Warto przy tym dodać, że w ofercie

luksusowej japońskiej marki istnieją już auta, które pomieszczą więcej niż pięciu pasażerów. Jednym z nich jest dostępny w Polsce Lexus RX L.

REKLAMA

Toyota Alphard Toyota Alphard, fot. Toyota

Projekt stworzenia luksusowego minivana nie jest jedynym pomysłem, zakładającym wprowadzenie na rynek model Lexusa w niespotykanej wcześniej wersji nadwoziowej. W 2015 roku szef planowania produktów Lexusa, Makoto Tanaka przyznał, że japońska marka rozważa zbudowanie luksusowego pickupa.

Chociaż do tej pory taki samochód jeszcze nie powstał, jego projekt z pewnością nie jest oderwany od rzeczywistości. Takie auto mogłoby zdobyć szczególne uznanie w Australii i Ameryce Północnej, gdzie samochody Lexusa i pickupy są niezwykle popularne. Jego konstrukcję można z powodzeniem oprzeć na sprawdzonej, pancernej Toyocie Hilux, podobnie jak to się stało w przypadku Lexusa LX i Toyoty Land Cruiser.

Zobacz także: 17-letni Lexus droższy od nowego

Jak będzie – zobaczymy. Rynek na pewno jest na to gotowy, co pokazuje przykład jednego z królów segmentu premium – Mercedesa. Marka ze Stuttgartu ma w swojej ofercie zarówno minivany, jak i pick-upa. Wszystko zależy od decyzji kilku osób z kierownictwa Lexusa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 119 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij