REKLAMA

Lexus szykuje rywala dla Lamborghini Urusa

Lamborghini Urus może niebawem mieć mocną konkurencję z Japonii. Lexus szykuje bowiem rasowego, mocnego SUV-a.

Lexus LF-1 Materiały prasowe
Lexus LF-1
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na tegorocznym salonie samochodowym w Detroit Lexus zaprezentował koncept futurystycznego crossovera LF-1. Informacje płynące z Japonii sugerują, że produkcyjna wersja auta może zadebiutować już w 2020 roku. Auto może stać się również częścią rodziny F i w takiej odsłonie dysponować mocą niemal 670 KM, stając się konkurencją m.in. dla Lamborghini Urusa.

Z nieoficjalnych wciąż informacji wynika, że do napędu auta posłużą jednostki dobrze już znane z flagowej limuzyny Lexusa – modelu LS. Jeśli tak się stanie, nowy luksusowy crossover Lexusa będzie napędzany 3,5-litrowym silnikiem V6 z doładowaniem twin-turbo, którego moc w sedanie wynosi 417 KM i 299-konnym układem hybrydowym również z motorem V6.

Mówi się, że w produkcyjnej wersji 5-metrowego, luksusowego crossovera wolnossący motor będzie wytwarzał nieco więcej, bo około 430 koni mechanicznych w wersji „cywilnej”.

Pojawiają się również pogłoski o przygotowaniu wyczynowego modelu z linii F, którego moc mogłaby zbliżać się nawet do okolic 670 KM. Tak skonfigurowane auto będzie kosztowało w okolicach 150 tys. dolarów i może stać się ciekawą alternatywą dla 650-konnego i kosztującego 200 tys. dolarów Lamborghini Urusa.

REKLAMA

REKLAMA

Lexus LF-1 Materiały prasowe
Lexus LF-1

Sam Lexus, prezentując koncepcyjnego crossovera zapowiedział, że jest przygotowany do przyjęcia różnych typów napędu, w tym nawet ogniw paliwowych.

Futurystyczny Lexus LF-1, zaprezentowany w styczniu w Detroit jest dziełem kalifornijskiego studia Calty Design Research. Koncepcyjne auto o niepowtarzalnym wyglądzie i charakterystycznej sylwetce przypominającej gran turismo ma być twórcą nowej klasy flagowych, luksusowych crossoverów.

Mierzące ponad 5 metrów auto może otrzymać nazwę LQ – właśnie taki znak towarowy 7 maja 2018 roku Lexus zarejestrował w amerykańskim urzędzie patentowym. Litera L w nazewniczym alfabecie Lexusa oznacza modele flagowe, natomiast Q – zdaniem portalu Lexus Enthusiast – może odnosić się do słowa Quintessence, czyli kwintesencji.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA