Lexus szykuje topowy model w ofercie

Obecnie najbardziej ekskluzywnym samochodem z gamy Lexusa jest limuzyna serii LS. Teoretycznie nie brakuje jej niczego, ale zarząd marki stwierdził, że Lexusowi potrzeba jeszcze jednego luksusowego modelu w cennikach.

Infiniti w Europie
Z japońskiej trójki aut premium najdalej zaszedł Lexus. W jego ślady idzie Infiniti.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 490 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jeff Bracken, szef dywizji Lexusa w koncernie Toyota Motor Corp., powiedział wprost: "Potrzebujemy "okrętu flagowego". Niekoniecznie musi to być sedan". Wygląda więc na to, że Lexus nie szykuje auta większego niż obecnie najdroższy w ofercie LS, lecz raczej czegoś, co uzupełni ofertę tej limuzyny.

Najprawdopodobniej będzie to duże coupe, technicznie bazujące na modelu LS. Wskazuje na to przede wszystkim fakt, że Lexus w ubiegłym roku zarejestrował dwie nazwy modelowe: LC 500 i LC 500h. Mercedesowi Klasy S Coupe wyrasta gdzieś w japońskich i amerykańskich fabrykach poważny konkurent.

Japończycy chcą w ten sposób zareagować na potrzeby klientów, którzy są już nieco znudzeni wielkimi limuzynami. Odchodzą przede wszystkim do konkurencji, która oferuje luksusowe SUVy - np. do Range Rovera lub, w przypadku rynku amerykańskiego, Cadillaca z modelem Escalade. Tych klientów Lexus także będzie chciał zaspokoić, oferując w przyszłości wydłużoną wersję modelu RX, która mógłaby pomieścić 7 lub 8 pasażerów w trzech rzędach siedzeń. Aby wciąż liczyć się na rosnącym rynku aut segmentu premium, Lexus musi mieć odpowiedź na każdy dochodowy produkt konkurencji.

Zobacz także:
REKLAMA