Face lifting BMW Serii 3 (2022) – Mikroskopijny grill

Liftingowane BMW 3 wyglądem nawiązuje do większej „piątki” oraz koncepcyjnego modelu XM. Pojawiły się nowe światła, kolory, wzory felg, a we wnętrzu wielki zakrzywiony ekran multimediów.

BMW 3 materiały prasowe
BMW 3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Największą modyfikacją w liftingowanym BMW 3 jest wielki, połączony z cyfrowymi zegarami ekran multimediów, którego zakrzywienie w stronę kierowcy znakomicie nawiązuje do historii niemieckiej marki. Pierwsze BMW 3 (E21) wprowadziło w swojej klasie na szerszą skalę deski rozdzielcze skierowane do prowadzącego auto.

REKLAMA

BMW 3materiały prasowe
BMW 3

Nowy 14,9-calowy ekran główny połączony jest jedną taflą szkła z 12,3-calowymi zegarami i pozwala czerpać jeszcze więcej przyjemności z obsługi jednych z najnowocześniejszych multimediów w branży samochodowej. Te oparte są na nowym systemie operacyjnym iDrive 8. Nowe BMW 3 ma doskonalszy układ rozpoznawania mowy i obecnie można nawet otwierać i zamykać okna i szyberdach oraz regulować klimatyzację za pomocą głosu. Niestety sterowanie klimatyzacją przeniesiono na kran główny rezygnując z tradycyjnych przycisków i pokręteł, które wciąż mimo rozwoju ekranów dotykowych pozostają najwygodniejszym rozwiązaniem. W odświeżonym BMW nie będzie można również zmieniać biegów za pomocą lewarka skrzyni, który został zastąpiony niewielkim przełącznikiem.

BMW 3materiały prasowe
BMW 3

Opcje i specyfikacje układów napędowych pozostają niezmienione. Dostępne są zatem silniki benzynowe, Diesla oraz napędy hybrydowe z możliwością ładowania akumulatorów. Taka wszechstronna paleta silników w dobie niepewnej przyszłości motoryzacji wydaje się najrozsądniejszym wyborem.
Niektórzy są rozczarowani faktem, że w liftingowanym BMW 3 pozostawiono „mikroskopijny grill”. Nie wprowadzono również facjaty nawiązującej do bobrów, z jakiej zasłynęło BMM M3. Lifting jaki przeszła Trójka jest wyrazem naturalnego rozwoju. Nowa Trójka nie jest kontrowersyjna, a zyskała na elegancji. Przypomnijmy, że 7 generacja BMW 3 debiutowała w 2018 roku i obecnie po 4 latach funkcjonowania na rynku została odświeżona.

Zobacz także:
REKLAMA